КУП НЕМАЧКЕ: Партизановац обрадовао једног, а растужио другог звездаша (ВИДЕО)

21.02.2016. 17:49
Dragan Milosavljević
Драган Милосављевић / Извор: МН Press

Бивши играч црно-белих пет секунди пре краја решио питање победника великог финала

У финалу Купа Немачка, Алба је у драматичној утакмици савладала највећег ривала Бајерн из Минехена са 67:65 (13:11, 12:23, 18:9, 24:22).

Прво полувреме припало је екипи Светислава Пешића, док је у наставку чета Саше Обрадовића успела најпре да надокнади заостатак, а затим да у узбудљивом финишу дође до тријумфа и првог трофеја у сезони.

Тим из Берлина слави Драгана Милосављевића. Бивши капитен Партизана, обрадова једног, а растужио другог звездаша. Драма је почела на пола минута пре краја кад је бивши српски репрезентативац Душко Савановић погодио тројку и донео Бајерну изједначење – 65:65.

У последњем нападу Албе, само пет секунди, пре краја Милосављевић је био прецизан из тешке позиције што је испоставило се био кључни детаљ меча. Покушао је Џастин Кобс да тројком направи преокрет, али био је непрецизан.

Кошаркашима Албе ово је трећи трофеј у Купу Немачке у последње четири сезоне.