ПАРТИЗАН У ФИНАЛУ: Експресно вођство, фуриозна завршница, али и голман спасилац (ВИДЕО)

20.04.2016. 18:24
Nemanja Mihajlović
Немања Михајловић / Извор: Фото: partizan.rs

У другом полуфиналу националног купа играју Борац и Јавор.

Фудбалери Партизана први су финалисти Купа Србије. Црно-бели су у реваншу полуфинала, у Суботици победили Спартак (3:0) и сада чекају исход меча Борац - Јавор. Голове за екипу Ивана Томића дали су Немања Михајловић (већ после 83 секунде игре), Душан Влаховић и Иван Бандаловски. Ипак, треба да се каже да велике заслуге за пролаз даље иду и Бојану Шаранову. Голман Партизана је у другом полувремену неколико пута одлично интервенисао и тако спасио свој тим. Шаранов је тада заустављао Огњена Мудринског и Стефана Илића.

Скоро цеоло друго полувреме меча (до искључења Мудринског) на Градском стадиону припала је у потпуности домаћину, али су после одласка нападача "голубова" у свлачионицу "пала" два гола Партизана. После меча и тренер победника, Томић је признао да резултат није реалан (прочитајте ОВДЕ). Без обзира на то, ово је 21. финале Партизану у националном купу уједно и борба за 13. трофеј.

Партизан, међу чијим стартерима је био и критиковани Валери Божинов (више прочитајте ОВДЕ) је отворио утакмицу на најбољи могући начин. У првом нападу, после дуже акције, по десној страни комбиновали су Ален Стевановић и Иван Бандаловски, а лопта је дошла до Немање Михајловића коме није било тешко да је са неколико метара убаци у мрежу (погледајте ОВДЕ). Неколико минута касније, на супротној страни Огњен Мудрински је био у дуелу са Седриком Гогуом, тражио је пенал, али је судија Бојан Николић показао да се игра настави. Треба да се спомене и покушај Андреја Мркеле, из 14. минута, који је био непрецизан.

У 32. минуту Спартак је опасно припретио. Немања Милић је иза себе оставио Мирослава Богосавца, али је такође себи дао предуг фор. То је искористио Бојан Шаранов и ушао у шут, тако да је најозбиљнија шанса домаћина пропала. У 40. минуту, центрирао је Мркела, али је Богосавац отклонио опасност.

На почетку другог полувремена шансу су добили Владимир Торбица и Миладин Стевановић. Искусни торбица је ушао уместо Мркеле, док је Гогуа уступио место Стевановићу. Подсетимо, Гогуу је после дербија критиковао спортски директор Ивица Илиев, а очигледно је да учинком дефанзивца, против Спартака није био задовољан ни Томић.

Тек у 59. минуту, виђена је прва ситуација вредна помена (у другом полувремену). Ален Стевановић је шутирао са 18 метара, али се голман Спартака Мирковић одлично бацио и одбранио. Само четири минута касније уследила је нова двострука измена. Андреј Чернишов је уместо Милића увео Новаковића, а Томић из игре извео Божинова (шта је одговорио Томићу прочитајте ОВДЕ). Шансу је као по обичају, ове сезоне шансу је добио млади Душан Влаховић.

У 66. минуту, Спартак је опет био близу изједначење, али смушену реакција гостију није искористио Мудрински. Са пет метара је одбранио шут, а само два минута касније зауставио ударац Стефана Илића. Играч Спартака се окренуо и одлично шутирао. Таква је била и реакција Шаранова који је у тим тренуцима био апсолутни јунак тима Ивана Томића.

У 75. минуту, Михајловић је ушао у казнени простор, али је шут са седам-осам метара изблокиран на време. Само пет минута касније, Мудрински је због ударања Марка Јовановића добио други жути картон, и тако оставио другове на "цедилу". А, онда у 84. минуту Влаховић је искористио феноменалан центаршут Михајловића, са десне стране. Млади нападач је лопту закуцао главом у мрежу.

Коначан резултат поставио је Бандаловски, који је био и асистент код гола Михајловића.