ДРАМА: Звезда се испромашивала, па стрепела од пенала

24.09.2014. 18:56 14:38
Napadač Crvene zvezde Đorđe Despotović proslavlja gol protiv Borca
Нападач Црвене звезде Ђорђе Деспотовић прославља гол против Борца / Извор: МН Press

Црвено-бели савладали Борац из Чачка голом Деспотовића.

Успела је Црвена звезда да се пласира у осмину финала Купа Србије после велике борбе у дуелу са чачанским Борцем. Црвено-бели су славили голом Ђорђа Деспотовића у 50. минуту резултатом 1:0 (0.0), имали неколико одличних прилика које су пропустили, а онда су до последње секунде стрепели да не дође до пенал серије. Борац је имао две шансе за реми, али је домаћин на клају оправдао епитет фаворита.

Промешао је карте тренер Београђана Ненад Лалатовић, указао прилику седморици играча са мањом минутажом у досадашњем делу сезоне и није погрешио. Новајлије у стартних 11 су унели свежу крв, Звезда је деловала убедљивије него на мечевима са Напретком и Новим Пазаром, а тон игри су давали Ненад Гаврић и Даниел Аврамовски.

И поред неколико добрих шанси, домаћин је пронашао шифру за одаје Чачана тек у 50. минуту – стрелац Ђорђе Деспотовић. Нису црвено-бели успели да увећају предност и поред неколико повољних ситуација, па су на крају стрепели за пролазак даље.

Борац је имао две сјајне шансе да изједначи, а резервиста Милојевић дуго ће памтити 83. минут, када је промашио гол са два метра!

Исти ривали играће у Чачку у седмом колу Јелен Суперлиге, али је и даље непознато да ли ће се наредна рунда одржати у недељу или дан касније.

Дешавања са стадиона Црвене звезде могли сте да пратите уживо на Србији Данас.

Црвена звезда - Борац Чачак 1:0

СТРЕЛАЦ: Деспотовић у 50. минуту.

СТАДИОН:
Црвене звезде.

СУДИЈА: Роберт Киш Чепеги.

ЖУТИ КАРТОНИ: Павићевић, Деспотовић (Црвена звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Петковић, Планић, Павићевић, Антић, Грујић, Аврамовски (од 62. Ристић) , Гаврић, Лазовић (од 73. Катаи), Јовић (од 69. Ракић), Деспотовић.

БОРАЦ ЧАЧАК: Бајић, Обрадовић, Милетић, Драшковић, Радуновић, Мутавџић, Божић, Нешовић (од 63. Јевтовић), Шуњеварић (од 58. Милојевић), Машовић (од 73. Ђерић), Ђенић.

Vezista Crvene zvezde Marko Grujić
Везиста Црвене звезде Марко Грујић / Извор: МН Press

КРАЈ

83. минут - Какав промашај Милојевића. Резервиста Борца са два метра шутирао је поред гола Кахримана.

80. минут - Добра соло акција Ракића, недостајала је само реализација. Ударац поред гола.

77. минут - Нови покушај искусног Мутавџића, али је његов ударац блокиран. Чачани све више угрожавају гол црвено-белих.

75. минут - Киксирао је Павићевић, али Мутавџић није успео да казни грешку дефанзивца домаћина. Гости су тражили играње руком, у овом тренутку, капитена Звезде.

66. минут - Деспотовић је могао да реши питање победника, али је шутирао поред гола после центаршута Петковића.

63. минут - Машовић је добро шутирао главом, парада Кахримана спасава Београђане.

57. минут - Деспотовић поново погађа мрежу, али њен спољни део.

55. минут - Опет Гаврић са дистанце и опет брани Бајић.

50. минут - ГООООЛ, 1:0, Деспотовић! Полуконтру црвено-белих завршио је Гаврић, али је голман Бајић поново био бољи у директном дуелу. Чувар мреже Чачан је одбио лопту, право на ногу Ђорђу Деспотовићу, који је био прецизан.

48. минут - Лазовић је одлично извео скраћени корнер, а Планић није добро реаговао у одличној позицији за постизање поготка. У наставку акције опасна контра гостију, коју је зауставио Антић.

44. минут - Пречка Звезде! Нова шанса после корнера. Деспотовић је асистирао глвом ка Петковићу, а десни бек леђима окренут голу, главом је погодио оквир гола Чачана.

42. минут - Жути картон за Сава Павићевића. Судија Чепеги Киш је проценио да је дефанзивац црвено-белих симулирао једанаестерац.

32. минут - Гаврић промашује зицер! Аврамовски је "спојио" са голом новајлију из Напретка, али је Бајић "ушао" у шут фудбалеру Звезде и одбио лопту у поље.

Navijači Crvene zvezde na meču sa Borcem iz Čačka
Навијачи Црвене звезде на мечу са Борцем из Чачка / Извор: Фото: МН Press/ilustracija

30. минут - Лукав покушај Гаврића са ивице казненог простора, поново поред гола. Ударцу бочног везисте претходили су лепи дриблинзи Аврамовског.

20. минут - Распламсала се борба, Гаврић шутира оштро по земљи са 18 метара, лопта одлази тик поред десне стативе Бајића.

17. минут - Нови опасан напад гостију. Ђенић је је прихавтио центаршут са десне стране и шутирао преко гола Кахримана из одличне позиције.

16. минут - Одлична шанса за Борац, међутим, био је офсајд...

11. минут - Корнер за Звезду, Грујић је главом проследио лопту ка другој стативи, а  Деспотовић је за корак закаснио да озбиљније угрози гол Чачана.

7. минут - Прва прилика за Звезду. Лазовић је могао да шутира са десетак метара, одлучио је да пошаље центаршут по земљи и погрешио