КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: ''ИЋ'' кобно за Литванце, Партизани освојили Мађарску (ФОТО)

20.07.2016. 19:12
Logo Lige šampiona
Лого Лиге шампиона / Извор: Профимедиа

Ференцварош промашио три пенала.

Фудбалери Жалгириса дуго ће памтити меч против Астане у гостима. После првог меча и резултата 0:0 имали су прилику за пласман у треће коло квалификација пошто је до 92. минута реванша било 1:1. Међутим, дефанзивац из Босне и Херцеговине Марио Аничић својим другим голом на мечу поставио је коначних 2:1 и послао Астану у треће коло.

ПАО РЕКОРД: Пеп ИМА НАЈСКУПЉЕГ Немца, скупљег и од Озла (ВИДЕО)

''УБИЋЕ'' ИХ ПРЕЈАКА РЕЧ: Нова, строжија правила у Премијер лиги (ФОТО)

Аничић је израстао у јунака меча пошто је у 31. минуту донео вођство Казахстанцима. Захваљујући голу Еливелта у 57. минуту Жалгирис је имао у рукама пролаз у наредну фазу, али је његове снове срушио Аничић. Од српских интернационалаца, у Астани је од старта заиграо Немања Максимовић, док је Ђорђе Деспотовић у игру ушао у 72. минуту. У Жалгирису је стартер био Андрија Калуђеровић као и Мамаду Мбођ, док је Матија Љујић у игру ушао у 77. минуту.

ЕВО ЗБОГ ЧЕГА НИЈЕ ПОТПИСАО ЗА МИДЛСБОРО: Суботић мора на операцију (ФОТО)

Партизани из Албаније направио је изненађење и елиминисао Ференцварош. У реваншу је резултат био 1:1, као и у првом мечу па су уследили пенали. Домаћин је промашио чак три пута у пенал серији, па је Партизани уз дозу среће обеубедио треће коло. Олимпија је била близу подвига у Словачкој против Тренчина. Словеначки представник победио је 3:2, али су Словаци отишли даље због више датих голова у гостима пошто су у првом сусрету победили 4:3.

КАО ДА ЈЕ НА КРАЈУ СВЕТА: Фудбалери Војводине с два аутобуса и два авиона путовали до Велса

Селтик је ипак лако решио меч против Линколна, после сензационалне победе представника Гибралтара пре недељу дана и пласирао се у треће коло. Македонски Вардар поражен је иако је био је близу изненађења против Динама пошто је водио 2:1 у Загребу, али су Модри ипак дошли до победе. Динамо је два пута добио оправдано пенал због глупости играча Вардара, а оба је искористио Марко Пјаца.

МИДЛСБОРО НЕУМОРАН У ПРЕЛАЗНОМ РОКУ: Потписао и Негредо (ФОТО)

Квалификације за Лигу шампиона, 2. коло (реванш мечеви)