КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ОИ: Шпанија пала после великог преокрета, Србија у трећем кругу!

08.11.2015. 23:56
Hokejaši Srbije slave plasman u treći krug kvalifikacija za ZOI 2018. u Pjongčengu
Хокејаши Србије славе пласман у трећи круг квалификација за ЗОИ 2018. у Пјонгченгу / Извор: Фото: СХЛС

Српски "оклопници" направили подвиг против домаћина и са три победе отишли у наредни круг квалификација за Зимске олимпијске игре у Пјонгченгу.

Репрезентација Србије у хокеју на леду пласирала се у трећи круг квалификација за ЗОИ 2018. у Пјонгченгу, пошто је у мечу последњег кола квалификационог турнира у шпанском Валдемороу савладала домаћина Шпанију резултатом 5:3 (0:2, 2:0, 3:1). Српски "оклопници" су са три победе у исто толико мечева освојили прво место на турниру у мадридском предграђу и изборили учешће у наредној рунди такмичења.

Наш национални тим направио је велики подвиг у дуелу са домаћом селекцијом, пошто је после првог периода игре имао заостатак од два гола, пошто су предност домаћину донели Бетран и Фуентес. Ипак, у наставку се пробудила наша прва нападачка линија и Димитрије Филиповић који је са два гола донео поравнање пред последњи одмор. У трећем периоду игре Србија први пут стиже до предности голом Павела Поправке у 15 минута пре краја, али је Педраз донео домаћину изједначење девет и по минута пре краја.

Ипак, у самој завршници "орлови" стижу до новог вођства. Бркушанин је два и по минута пре краја асистирао капитену Марку Миловановићу за друго вођство и најаву великог успеха који је двадесетак секунди пре краја потврди управо Марко Бркушанин поготком у празну мрежу, за велико славље наших хокејаша и пласман у наредну рунду квалификација која ће од 11. до 14. фебруара 2016. године бити играна у италијанској Кортини. Осим наше и домаће селекције на њему ће учествовати и селекције Велике Британије и Холандије.

КОНАЧАН ПЛАСМАН: СРБИЈА 8, Шпанија 6, Исланд 4, Кина 0.