ЕЛ: Звездине паликуће газе ка Топ 16!

13.11.2014. 20:43 22:52
Kapiten Crvene zvezde Luka Mitrović
Капитен Црвене звезде Лука Митровић / Извор: МН Press

Црвено-бели убедљиво савладали Лаборал Кућу резултатом 86:66 у петом колу Д групе Евролиге.

Црвена звезда Телеком поново је покорила Виторију! Одличном партијом црвено-бели су убедљиво надиграли Лаборал Кућу резултатом 86:66 (21:22, 20:12, 25:16, 20:16) и после првог круга Д групе Евролиге имају скор од три победе и два пораза,

Екипа Дејана Радоњића као и прошле сезоне распевана се враћа из Шпаније. Гранитном одбраном једини српски тим у Евролиги зауставио је ударне игле тима из Виторије и паметном игром у нападу стигао до најубедљивије победе у елитном такмичењу ове сезоне.

ЛАБОРАЛ КУЋА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ 66:86

ЛАБОРАЛ КУЋА: Ајверсон 4, Кузер 2, Шенгелија 20, Перкинс 3, М. Диоп, Хамилтон 7, И. Диоп, Тили 9, Вујачић 2, Сан Еметерио 7, Ертел 6, Бертанс 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилијамс 14 (6 ас, 5 ил) , Ребић, Дангубић 2, Митровић 17 (5 ск), Лазић 7 (3 ас), Блажич 9 (5 ск), Калинић 6 (8 ск), Марјановић 12 (6 ск), Тејић, Џенкинс, Јовић 4, Цирбес 15 (7 ск).

ДВОРАНА: Фернандо Буеса арена.

СУДИЈЕ: Спирос Контас (Грчка), Марек Омикијевич (Пољска), Анастасиос Пилоидис (Грчка).

Звезда је постепено ломила ривала током друге и треће деонице, а питање победника решила је почетком последњег периода, када је стекла недостижних плус 25, 77:52.

У београдској екипи није било слабе тачке. У првој деоници „повукао“ је Бранко Лазић, у стопу га је пратио капитен Лука Митровић, а центри Бобан Марјановић и Мајк Цирбес су контролисали игру у рекету (однос скокова 45-26). Када се у другом делу разиграо и Маркус Вилијамс било је јасно да шпански тим нема шансе против разгоропађене Звезде. Стандарно добри били су и Јака Блажич и Никола Калинић, важну ролу имао је и Стефан Јовић.

Митровић је био најкориснији играч гостију са 17 поена и пет скокова, Цирбес је додао 15 поена и седам ухваћених лопти, Марјановић је забележио 12 поена и шест скокова, док је Вилијамс сакупио 14 поена и шест асистенција.

Црвено-беле у шестом колу очекује још једно гостовање- у Истанбулу против Галатасараја.

Dejan Radonjić i Markus Vilijams na meču Evrolige između Crvene zvezde i Galatasaraja
Дејан Радоњић и Маркус Вилијамс на мечу Евролиге између Црвене звезде и Галатасараја / Извор: МН Press

5. коло Д група

Нептунас – Валенсија 94:87

Лаборал Кућа – Црвена звезда 66:86

Олимпијакос – Галатасарај 93:66

ТАБЕЛА: Олимпијакос 5-0, Црвена звезда 3-2,  Галатасарај 2-3, Лаборал Кућа 2-3, Нептунас 2-3, Валенсија 1-4.

Дешавања из дворане „Фернандо Буеса“ могли сте да пратите уживо на порталу Srbijadanas.com.

4/4

Вилијамс и Цирбес ћувају високу предност гостију. Звеза стиже до највеће предности после поена Вилијамса са линије слободних бацања, 52:72 у 32. минуту. НБА асистенција Вилијамса ка Цирбесу, 52:74. Тројка Вилијамса 52:77.

И Калинић погађа за три, 55:80 у 35. минуту. Предност гостију наставља да расте, а у 38. минуту она је била 60:84. Дангубић је био одличан у одбрани, али је онда Бранко Лазић зарадио техничку грешку.

Крај утакмице, прва победа Звезде у гостима 86:66.

3/4

Шенгелија је поентирао за домаћина, одговорио је тројком Вилијамс. Погађа Ертел за Лаборал Кућу, а онда су Митровић и Марјановић донели црвено-белима плус 11, 38:49 у 23. минуту.

Капитен је прави вођа у Виторији - тројка Митровића, 38:52. Лаборал Кућа није искористила неспортску личну грешку Вилијамса, Перкинс је промашио два слободна бацања. Блажић погађа после улаза уз личну грешку Вујачића. Словенац прецизан са пенала, 40:57 у 25. минуту.

Техничка грешка за Ајверсона због протеста. Американац је завршио утакмицу због пет личних грешака. Блажич половично успешан, 42:58. Звезда игра сјајно у трећој деоници, а незадовољна публика врши притисак на судије. Максималних плус 18, 42:60. Стефан Јовић се повредио, пошто је незгодно стао и морао је да напусти терен.

Сан Еметерио везао је четири поена, 46:60 у 28. минуту. Калинић је после офанзивног скока прекинуо серију домаћина 6:0, 48:62. Црвено-бели пред последњу четвртину имају плус 16, 50:66.

2/4

Звезда краде лопту, закуцавање Јовића. Калинић на линији слободних бацања, 22:24. Цирбес је са пенала увећао Звездину предност, 22:25. одлична одбрана Београђана. Нови контранапад гостију, Блажич промашује закуцавање, исправља Јовић, 22:27.

Шенгелија је прекинуо Звездину серију 6:0., 24:27. Вилијамс и Џенкинс промашили су тројке у истом нападу. Вилијам је постигао прве поене са линије пенала у 15. минуту, 24:29. Перфектни црвено-бели у дефанзиви, само два примљена поена за пола друге деонице. Највећа предност Звезде, 24:30 после поена Митровића.

Одличан период игре Београђана. Поени Цирбеса, па Блажича (2 1) за 28:37 у 18. минуту. Домаћин је смањио тројком Перкинса. Лепа акција центара Звезде, Митровић за Цирбеса, Хамилтон прецизан на супротној страни.

Разиграо се Лука Митровић, капитен Звезде деветим поеном увећао је разлику на плус осам, 33:41 у 19. минуту. Цирбес је промашио зицер у последњем нападу првог дела, после 20 минута 34:41.

1/4

Прве поене на мечу постигао је крилни центар домаћина Шенгелија, одговорио је Бранко Лазић, 2.2. Сјајна асистенција Маркуса Вилијамса, зицер за Луку Митровића, 2:4. На другој страни "дуга двојка" Вујачића, 4:4.  Блажич је поентирао, а заим је Митровић погодио два пенала, 4:8 у четвртом минуту.

После поена Шенгелије, Лазић је погодио прву тројку за црвено-беле, 6:11. Ајверсон је постигао прве поене на мечу, 8:11. Тајм-аут, 6. минут. После солопродора Лазића (седам поена) Звезда је поново стекла плус пет, 10:15. Претходно је закуцао Давис Бертанс, бивши играч Партизана. Шенгелија је смањио предност гостију, кош плус додатно бацање, 13:15.

Закуцавање Марјановића, а затим тројка Сан Еметерија.  Распложени Шенгелија враћа предност Лаборал Кући, 18:17. Марјановић шестим поеном за 18:19. Игра се кош за кош, Ајверсон је закуцао преко Марјановића,. Узвраћа Дангубић, 20:21. Улаз Ертела кроз срце рекета црвено-белих, 22:21.