ЛЕ, ПЛЕЈ-ОФ: Аутоголови и Грбић одржали Партизан у животу!

21.08.2014. 19:58 22:21
Petar Grbić
Петар Грбић / Извор: МН Press

Црно-бели савладали су на стадиону у Хумској азербејџански Нефчи са 3:2 (2:2).

Партизан је тешком муком савладао Нефчи у првој утакмици плеј-офа за Лигу Европе са 3:2 (2:2). Црно-бели су после само 17 минута губили са 2:0, а оба гола постигао је Бразилац Силва. Тада се чинило да ће то бити потпуни фијаског српског вицешампиона, али само 10-ак минута касније, све је почело да подсећа на сценарио епозоде „Лудогорец“.

Petar Grbić

Прво је аутогол у 29. минуту постигао Силва, па је затим Грбић три минута касније лобовао Стаменковића за поравнање резултата. До краја полувремена није било узбуђења, па се као у мечу са бугарским представником, на одмор отишло резлтатом 2:2. Нападао је Партизан на почетку другог полувремена, али без резултата. Покушавали су Лазовић и Шкулетић, али су фудбалери Нефчија вечерас били веома расположени за постизање погодака – у своју мрежу. Играо се 69. минут као је после центаршута Лазовића, штопер гостију Јанусадзе веома неспретно реаговао и тако донео потпуни преокрет за Партизан. Могао је Лазовић у 92. минуту да повиси предност, али је Стаменковић маестрално реаговао и тако спасао свој тим од четвртог поготка. Реванш сусрет игра се за седам дана у Бакуу.

Пренос уживо могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

90 5. минут: КРААААЈ: Партизан је савладао Нефчи са 3:2 (2:2) у првом сусрету плеј-офа за Лигу Европе.

92. минут: Маестрална реакција Стаменковића. Лазовић је одлично скочио у петерцу противника, али је бивши голман Црвене звезде спасао свој тим.

80. минут: Последњи адут Николића је Беко Фофана. Терен напушта Петар Шкулетић. У истом минуту капитен Нефчија Флавињо уступио је своје место Самиру Масимову.

Стадион: Партизана у Хумској.

Судија: Хусеин Гочек (Турска).

Жути картони: Грбић, Нинковић, Станковић, Дринчић, Фофана (Партизан). Флавињо, Бертучи (Нефчи).

Стрелци: 0:1, Силва (10'). 0:2, Силва (17'). 1:2, Силва (29'аг). 2:2, Грбић (32'). 3:2, Јунусадзе (69'аг).

Партизан: Лукач, Вулићевић, Петровић, Станковић, Б. Илић, Брашанац, Нинковић (Живковић), Грбић (С. Илић), Дринчић, Лазовић, Шкулетић (Фофана). Тренер: Марко Николић.

Нефчи: Стаменковић, Силва, Јунусадзе, Бертучи, Абдулајев (Каналес), Флавињо (Масимов), Вобај, Рамос, Кое, Сејидов (Имамвердијев), Нфор. Тренер: Бијукага Хаџијев.

72. минут: Друга измена у екипи Партизана. Уместо Грбића у игру је ушао Саша Илић. Мења и Хаџијев. Каналес је заменио Абдулајева.

69. минут: GOOOOLLLLLL, 3:2. Аутогол је постигао Јунусадзе. Лазовић је "заврнуо" лопту у петарац противника, а на њу је натрчао десни штопер гостију. Други ауто-гол Нефчија на мечу за потпуни преокрет Партизана.

61. минут: Уместо индиспонираног Нинковића у игру је ушао Андрија Живковић.

55. минут: Могао је Партизан до вођства. Лазовић и Шкулетић су се спетљали пред голом Стаменковића, а на одбијену лопту натрчао је Вулићевић, који је са ивице шеснаестерца пробао да угрози 29-годишњег чувара мреже, али је био замало непрецизан.

45. минут: Станковић је после оштрог старта над нападачем гостију зарадио јавну опомену. Потом је Бертучи покушао из велике удаљености, али је Лукач сигурно интервенисао. Турски судија је одмах затим означио крај првог дела игре, који је окончан 2:2.

42. минут: Грбић је одлично прошао по десном боку, али није успео да асистира ниједном од нападача. Од свега, само узадаси на трибинама.

32. минут: GOOOOLLLL, 2:2. Стрелац је Петар Грбић. Веома слично као и у сусрету са бугарским Лудогорецом, Партизан је после само три минута успео да поравна резултат. Грбић је успешно избегао офсајд замку и лобовао истрчалог Стаменковића. Права мајсторија!

Petar Grbić

29. минут: GOOOOLLLLLL, 1:2. Аутогол Силве. Дефанзивац Нефчија је после полу шансе коју су имали домаћи, главом спровео лопту у своју мрежу и тако разгалио навијаче на стадиону Партизана.

25. минут: Друга колосална прилика за Партизан. Петровић је центрао ка Грбићу, али је он као и голман Стаменковић промашио читав фудбал, а на другој стативи је на њу натрчао Нинковић, који је са пет метара промашио празан гол Нефчија.

18. минут: Одмах што су кренули са центра, фудбалери Партизана су створили гол шансу. Грбић је изашао један на један са Стаменковићем, прошао га, али је желећи да исценира једанаестерац, пао и тако зарадио жути картон.

17. минут: GOOOOLLLL, 0:2. Стрелац је Силва. Поново несмотреност црно-белих у одбрани. После четвртог корнера гостију, лопта је прошла неколико играча Партизана и поново дошла до Силве, који ју је поново без већег проблема сместио иза леђа Лукача. Шок у Хумској.

Silva Kruz
Силва Круз / Извор: МН Press

10. минут:  GOOOOLLLL, 0:1. Стрелац је Силва. Лукач је после одличне интервенције и избијене лопте у корнер, код следеће акције гостију "заспао" на линији, па је дефанзивац из Бразила Силва имао лак посао да је убаци у мрежу.

7. минут: Капитен Нефчија Флавињо је због старта с леђа први опоменути играч на овом сусрету.

4. минут: Каква шанса за Нинковића. Стаменковић је промашио лопту приликом убацивања Лазовића, гол је остао небрањен, али везњак Партизана није довољно јако шутирао, па је прилика за вођство пропала.

2. минут: Одмах узбуђење пред голом Лукача. Вобај је после одличног центаршута са леве стране затресао је мрежу црно-белих, али је линијски судија сигнализирао офсајд позицију.

1. минут: Судија Гочек је дао знак за почетак сусрета. Први са центра кренули су гости.

Црно-бели ће без капитена Саше Илића почети сусрет, а уместо повређеног Волкова играће Немања Петровић.