ЛИГА ЕВРОПЕ: Спарта "ИСПРАШИЛА" Лацио, Ливерпул избацио Јунајтед, Стојиљковић стрелац (ВИДЕО+ФОТО)

17.03.2016. 20:56
FK Sparta
ФК Спарта / Извор: Реутерс

Одиграни реванши осмине финала "утешног" УЕФА такмичења. Жреб ће бити одржан у петак, у Ниону.

Ливерпул је избацио Манчестер јунајтед из Лиге Европе. "Редси" су у највећем дербију енглеског фудбала (први пут у евротакмичењу) одиграли нерешено на "Олд Трафорду", а резултат је био 1:1. С обзиром на 2:0 са "Енфилда", екипа Јиргена Клопа је изборила пласман међу осам најбољих екипа у другом по квалитету УЕФА такмичењу.

Уз Ливерпул пласман у четвртфинале обезбедиле су и екипе Шахтјора, Виљареала, Атлетик Билбаоа, прашке Спарте, Борусије Дортмунд, Браге и Севиље.

На "Олд Трафорду" повео је домаћин, после гола Марсијала, са беле тачке. Најбољи српски судија Милорад Мажић оправдано је досудио пенал после старта Натанијела Клајна, а Француз је био сигуран егзекутор. Међутим, у 45. минуту Кутињо је после маестралног продора мајсторски савладао Давида де Хеу (погледајте ОВДЕ), за 1:1 на полувремену. У другом полувремену, менаџер "ђавола" Луј ван Гал је направио измене о којима ће се сигурно причати. Мењао је бекове, а шансу су добили Дармијан и Валенсија уместо Роха и Вареле. У наставку је такође ушао и Бастијан Швајнштајгер.

Пролаз даље је обезбедила и Борусија Дортмунд (све време играо Невен Суботић). Немци су у првом мечу победили са 3:0, да би у реваншу славили са 2:1. Оба поготка дао је Пјер-Емерик Обамејанг. Севиља је декласирала Базел са 3:0, а Брага Фенербахче (имао предност од 1:0 из првог меча) са 4:1. Један од стрелаца за португалски тим био је Никола Стојиљковић.

ИВАНОВ УПОРЕДИО БАЗЕЛ И ПАРТИЗАН: По чему је запамтио Швајцарску, а по чему Србију?

Дебакл Лација у Риму обележио је уводне реванш утакмице осмине финала Лиге Европе. На свом "Олимпику", екипа Стефана Пиолија је изгубила са 3:0 од прашке Спарте која је међу осам најбољих отишла укупним резултатом 4:1. Питање победника било је решено већ у првом полувремену, пошто је у 44. минуту Борек Дочкал постигао трећи гол за свој тим. Осим Дочкала, у стрелце су се уписали и Ладислав Крејчи и Лукас Јулиш. За Лацио, све време је играо Милан Бишевац.

У дуелу шпанских тимова, на "Местаљи", домаћин Валенсија је победила Атлетик Билбао, са 2:1 (голове дали Санти Мина и Хозе Гаја), али то није било за пролаз даље. Све до 76. минута, "слепи мишеви" су имали "визу" у рукама, али је онда погодио Ариц Адуриц (после феноменалне асистенције Раула Гарсије) и Баскијцима обезбедио пролаз даље. Испоставило се да је "капитал" од једног гола био довољан за реванш.

Међутим, овај гол ће изазвати и бројне полемике, а ОВДЕ прочитајте зашто

Виљареал је гостовао Бајеру, голова није било, али је Шпанцима "капитал" од 2:0 из првог окршаја био довољан.

ОГЛАСИЛИ СЕ И ГОЛУБОВИ: Коме смета јак Спартак?

Жреб ће бити одржан у петак, у Ниону, а мечеви четвртфинала одиграни 7. и 14. априла. Финале је планирано за 18. мај, у Базелу, на стадиону "Сент Јакобс".

ЉАЈИЋ: Меч са Ромом посебан, али мислим само на Интер