ЛИГА ЕВРОПЕ: Канонада Валенсије, Манчестер се искупио

25.02.2016. 20:57
Fudbaleri Valensije
Фудбалери Валенсије / Извор: Профимедиа

Слепи мишеви прегазили Бечлије, Шкулетић и Крајчиновић се први опростили, клинац Рашфорд спасао Манчестер бруке, драма у Атини.

Четвртак је дан за Лигу Европе. Другио УЕФА такмичење по квалитету постаје све јаче и узбудљивије, посебно у овој фази, јер су се екипама које су прошле придриужили и тимови који су као трећи испали из Лиге шампиона. Први су на терен изашли фудбалери московске Локомотиве и турског Фенербахчеа. Локомотива у којој играју наши  Шкулетић и Пејчиновић испала је из даљег такмичења, јер је Фенер био бољи. Турци су после победе у Истанбулу од  2:0 играли у Москви 1:1 и тако заслужено иду даље.  Стрелци су били Самедов у 45. и Топал у  83. минуту.

Најубедљивија је свакако била Валенсија. После тријумфа против Рапида на "Местаљи" од 6:0, "Слепи мишев"и су у Бечу били нешто мекшег срца, овога пута су тријумфовали само са 4:0 и укупним резултатим 10:0 пласирлаи се међу 16 најбољих.

Манчестер Јунајтед се обрукао у првом мечу у Данској против шампиона те земље Мидтјиланда и тек је у 64. минуту успео да изједначи резултат из првог меча.  Отпор упорних Данаца сломљен је  у 75. минуту кад је Маркус Рашфорд свој други гол на утакмици,  постигао трећи гол за Манчестер и тиме спасао Луја Ван Гала и његове  изабтранике још веће бруке. Овај фудбалер рођерн је 1997. године и игра за млади тим Манлестера, а ово му је била прва утакмица у Лиги Европе.

Драматично је било и у Атини, где су Олимпијакос и Андерлехт играли продужетке.