ЛИГА ЕВРОПЕ: Како је почео, Партизан тако и завршио!

11.12.2014. 18:53 23:16
Saša Ilić na utakmici Partizan-Asteras
Саша Илић на утакмици Партизан-Астерас / Извор: МН Press

Црно-бели у шестој утакмици групне фазе Лиге Европе нису стигли до толико жељене победе.

Партизан је уписао други бод у Лиги Европе, али до победе, на жалост, није стигао. Изабраници Марка Николића су у једном интересатном дуелу, више желели три бода од гостију из Триполиса, али мреже су остале нетакнуте, 0:0. Епитет трагичара утакмице свакако може да се припише младом Николи Нинковићу, који је као на траци ређао шансе пред голом Теодоропулоса, али чак ни после невероватне прилике који је пропустио на старту другог периода игре, црно-бели нису успели да упишу тек други гол на европској мапи ове јесени.

Најбољи играч вицешампиона Србије у овој полусезони, Петар Шкулетић, имао је своје шансе за први гол на међународној сцени, али стара добра изрека "кад неће, онда неће", ове прохладне децембарске вечери била је најчешће коришћена фраза, разочараних играча, тако и малобројне публике. Бар она културна.

У самом смирају утакмице, Лукач је спасио црно-беле петог пораза, пошто је мајсторски одбранио шут аргентинског интернационалца Пабла Маце. Мали број навијача у Хумској може да буде задовољан представом јединог представника у Европи ове сезоне, али ефикасност, тј. неефикасност, представља највећи проблем за Партизан, којим ће тренер Николић и стручни штаб морати озбиљно да се позабаве у наредних неколико месеци.

FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

ГРУПА Ц:

Партизан - Астерас 0:0

Бешикташ - Тотенхем 1:0

(Тосун 59.)

ТАБЕЛА: Бешикташ 12, Тотенхем 11, Астерас 6, Партизан 2.

ПАРТИЗАН: Лукач, Петровић, Б. Илић, Станковић, Волков, Марковић, Дринчић, Грбић (С. Илић), Нинковић (Лука), Живковић, Шкулетић (Којић).

АСТЕРАС: Теодоропулос, Љуј, Санкаре, Зисопулос, Пантелиадис, Мунафо, Бакасетас (Бадибанга), Тије Би (Маца), Цоканис, Ђаниотас (Фернандез), Баралес.

Пренос уживо могли сте да пратите на нашем порталу:

90 3. минут: КРАЈ сусрета. Партизан-Астерас 0:0.

90. минут: Лукач је спасио Партизан! Изненадно се Пабло Маца нашао сам испред голмана црно-белих, али се овај сјајно поставио и левом ногом одбранио сигуран погодак.

85. минут: Одлична акција резервиста црно-белих. Капитен Саша Илић упутио је прецизну лопту у петерац, али је Предраг Лука недовољно добро захватио главом.

75. минут: Коначно прилика за Астерас! Маца је центрирао, Баралес је потпуно сам остао на пет метара, али на сву срећу, лопта је била превисока за њега.

71. минут: Живковић је упослио најбољег фудбалера Партизана ове јесени, али је лопта прохујала поред стативе гостију.

68. минут: Шкулетић је пропустио две шансе за 30-ак секунди! Прво је нападач Партизана сјајно претрчао Санкареа, али је левом спољном послао лопту високо преко пречке Астераса, а затим је после центаршута Волкова са левог бока, замало остао "кратак" у скоку.

49. минут: Нинковић ређа шансе пред голом гостију, међутим, Теодосопулос још једном излази као победник.

47. минут: СТОПОСТОТНА прилика за Партизан! Шкулетић је центрирао са леве стране, убацио лопту у срце петерца, она се некако одбила до Нинковића, који је левом ногом са пет метара успео да погоди стативу. Ова прилика је морала бити искоришћена!

Nikola Ninković
Никола Нинковић / Извор: МН Press

45 2. минут: После првог дела игре, нема голова у Хумској. Партизан за сада, ређа прилике, али фудбалери домаћих нису успели да материјализују ниједан од чак седам удараца у оквир гола Астераса.

42. минут: Живковић је оборен у казненом простору, али је судија Павел Гил из Пољске окарактерисао да прекршаја није било. Контакта је очигледно било, пошто је млади везиста завршио на трави, после чега је морала да интервенише лекарска служба.

34. минут: Дринчић је, у свом стилу, покушао из слободњака, али је његова "жабица" била недовољно јака да направи веће муке за Теодоропулоса.

26. минут: После полуконтре Партизана, Грбић је промашио читав фудбал, а затим је натрчао Волков из другог плана, али је и шести ударац у оквир гола Астераса наишао на препреку у виду чувара мреже из Триполиса.

23. минут: Војислав Станковић је пробао главом, после центаршута Живковића из корнера, али и даље без резултата.

17. минут: Пробао је Саша Марковић са ивице казненог простора, али је упутио превише слаб ударац ка голу Теодоропулоса.

15. минут: Период мирније игре на ове стране. На семафору је и даље 0:0.

7. минут: Поново Нинковић у шанси! Млади фудбалер сјајно је прошао по левој страни и преварио штопера гостију, али је упутио веома лош завршни ударац.

2. минут: Оштро је кренуло! Шкулетић је грудима спустио за Нинковића, који је са неких 17, 18 метара упутио шут ка голу Грка, али је од свега био само корнер за Партизан.

1. минут: Већ на старту утакмице, Бакаетас је запретио, али је лопта прошла поред десне стативе Лукача.

Сусрет је почео минутом ћутања, у част преминулој легенди црно-белих, Благоју Пауновићу.