ЛИГА ЕВРОПЕ: Бенфика одолела у Торину, Мбиа утишао "Местаљу" у финишу

01.05.2014. 23:05 23:43
Valensija - Sevilja
Валенсија - Севиља / Извор: Бета/АП

У финале се пласирали Бенфика и Севиља. Португалски тим сачувао предност над Јувентусом, а Мбиа донео радост Севиљи у четвртом минуту надокнаде. Лазар Марковић добио црвени картон.

Познати су финалисти Лиге Европе. То су Бенфика и Севиља. Бенфика је сачувала предност над Јувентусом 2:1 пошто је у Торину било 0:0. На тај начин Јувентус неће играти у финалу које се игра на њиховом стадиону у Торину 14. маја. Права драма је виђена у Валенсији где је домаћин водио 3:0 до четвртог минута надокнаде, а онда је Мбиа постигао гол, који је све на „Местаљи“ оставио у неверици, а Севиљи донео неописиву радост.

Јувентус – Бенфика 0:0, први меч 1:2
Валенсија – Севиља 3:1, први меч 0:2

(Фегули 14, Бето аутогол 26, Метју 69 – Мбиа 90 4)

Бенфика је ушла у реванш са предношћу из Лисабона од 2:1 и зналачки је контролисала ситуацију. Јувентус је нападао и стварао шансе, а најбољу је имао у последњем минуту првог полувремена. Асамоа је центрирао, Артуро Видал је главом послао лопту под пречку, али је на месту био штопер гостију Луизао и са гоол-линије избацио лопту у корнер.

Гости из Лисабона су у наставку показали да нису дошли у Торино да се бране. Родриго је имао шансе у 50. и 56. минуту, али се резултат није мењао. Код друге шансе одлично га је упослио Лазар Марковић. Одличну шансу за Јувентус имао је Андреа Пирло у 62. минуту. Он је извео слободан ударац, а голман Облак је крајњим напором сачувао мрежу.

Juventus-Benfika
Јувентус-Бенфика / Извор: Бета/АП

Од 67. минута Бенфика је остала са десеторицом. Енцо Перез је добио други жути картон. Први је добио само шест минута раније. Ипак, то се није примећивало на терену, јер је Бенфика знала да је напад најбоља одбрана, и стварала шансе пред голом Јувентуса.

Како се меч ближио крају, тако су живци постали тањи. Лазар Марковић је замењен у 86. минуту и уместо њега је ушао Миралем Сулејмани. Том приликом су се сукобили Мирко Вучинић, који је био на клупи, и Марковић. Настала је гужва, а Вучинић и Марковић су добили црвене картоне. То значи да српски репрезентативац неће играти у финалу.

У другом мечу је виђена права драма. Севиља је дошла у Валенсију са предношћу од 2:0, али се она истопила после 26 минута. Валенсија је повела већ у 14. минуту, а стрелац је био Фегули, који је послао прецизан шут искоса са десне стране са седам метара. Само 12 минута касније било је 2:0 за домаћина. После лепог центаршута са леве стране Џонас је главом шутирао, лопта је погодила пречку, па у леђа голмана Бета и одбила се у гол.

Валенсија се није задовољавала овим резултатом и то је резултирало поготком у 69. минуту. После корнера, најбоље се у казненом простору снашао Метју и затресао мрежу. И док се на „Местаљи“ очекивао крај и велико славље, уследио је шок. После аута, лопта је дошла до Мбије, који је из близине главом послао лопту у мрежу, а фудбалере Валенсије у очај.