ЛИГА ЕВРОПЕ: Видал води Севиљу у финале, Селезњов помутио планове Наполију (ВИДЕО)

07.05.2015. 22:59
Aleiks Vidal
Алеикс Видал / Извор: Бета/АП

Бранилац трофеја убедљив против Фиорентине. Без победника у Напуљу.

После првих мечева полуфинала Лиге Европе готово је сигуран један финалиста, а то је Севиља. Прошлогодишњи победник овог такмичења је на свом терену са убедљивих 3:0 (2:0) савладао Фиорентину. Јунак меча је двоструки стрелац Алеикс Видал.

Шпанац је тим из Фиренце начео у 17. минуту лепим шутем са ивице шеснаестерца. Од тада су гости заиграли много боље, али мрежа Севиље је мировала. Када је у 52. минуту Видал искористио одличан пас Витола победник је већ био познат. Тачку на утакмицу је ставио Гамеиро и то само један минут пошто је ушао у игру. Италијански тим је до краја покушавао да ублажи пораз, али је сигуран на голу био Серхио Рико.

Много више узбуђења било је у Напуљу. После 45 минута није било голова, а онда је Наполи повео Лопеза у 50. минуту. После корнера Инсињеа, Шпанац је био највиши у скоку и главом послао лопту у мрежу. Ипак, Дњепар се није предавао, а то је дало резултат. У 81. минуту је Федецкиј убацио пред гол, а тамо се најбоље снашао Селезњов и поставио коначан резултат . Ревнаш се игра за недељу дана у Фиренци и Дњепропетровску.