ЛИГА ШАМПИОНА: Чича-мича и готова мадридска прича, Јуве одолео у Кнежевини! (ВИДЕО)

22.04.2015. 22:48
Havijer Hernandez
Хавијер Хернандез / Извор: Реутерс

Мексички репрезентативац у финишу донео победу "краљевићима".

Фудбалери Реал Мадрида пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона, пошто су голом Хавијера Чичарита у 88. минуту славили пред препуним "Сантјаго Бернабеуом". Изузетно тврд и напет одиграла су два мадридска клуба, а изабраници Дијега Симеонеа су од 76. минута играли са десет играча у пољу, пошто је други жути картон зарадио капитен Арда Туран.

Реал је због изостанка Карима Бенземе, Герета Бејла и Луке Модрића био принуђен да игра са нешто промењеним саставом и тактиком, па је дефанзивац Серхио Рамос, почео сусрет у везном реду. Реал је имао иницијативу током читавог сусрета, а колосалну шансу у првом полувремену пропустио је Кристијано Роналдо у смирају првог полувремена, али је Бранко Облак поново био на висини задатка. У наставку, Арда Туран је у 76. минуту зарадио црвени картон због високо подигнуте ноге, па је Реал још јаче наставио да напада ка голу градског ривала, да би само два минута пре краја регуларних 90, Кристијано Роналдо сјајно прошао у петерац гостију и у паду додао до Мексиканца, који је постигао победоносни гол у овом двомечу. Жреб за полуфинале је у петак, 24. априла.

РЕАЛ МАДРИД: Касиљас, Карвахал, Варан, Пепе, Коентрао (Арбелоа 90 1.), Рамос, Крос, Иско (Иљараменди 90 3.), Родригес, Роналдо, Чичарито (Хесе 90 2.). Тренер: Карло Анћелоти.

АТЛЕТИКО МАДРИД: Облак, Хуанфран, Годин, Миранда, Гамес, Габи (Њигез 46.), Коке, Тијаго (Хименез 86.), Туран, Гризман (Гарсија 65.), Манџукић. Тренер: Дијего Симеоне.

У не превише интересантном сусерету, Монако и Јувентус ремизирали су на "Краљ други" стадиону 0:0, што је Италијанима донело пласман у полуфинале најелитнијег такмичења. Јувентус је забележио први пласман у полуфинале Лиге шампиона први пут још од сезоне 2002/03, иако је Монако имао своје шансе за тај гол који би им донео евентуалан продужетак.

Везиста „кнежева“ Жофри Кондобија у већ у шестом минуту могао је да затресе мрежу Ђанлуиђија Буфона, али је његов ударац завршио тик поред десне стативе. У самом финишу сусрета, Андреа Пирло извео је слободњак са велике удаљености, али је пречка спречила још један маестралан погодак легенде италијанског фудбала. Монако је имао бољи посед лопте (55-45%) и већи број удараца ка голу (12-5), али оба тима шутирала су само једном у оквир гола.

А, какав потез је извео Ђорђо Кјелини на самом старту сусрета, можете да погледате ОВДЕ.

МОНАКО: Субашић, Рађи, Фабињо, Абденур, Курзава, Мутињо, Тулалан (Бербатов 46.), Бернардо Силва, Кондогбија, Фереира (Карваљо 87.), Караско, Марсијал (Жермаин 76.). Тренер: Леонардо Жардим.

ЈУВЕНТУС: Буфон, Барзаљи, Бонући, Кјелини, Лихтштајнер, Маркизио, Пирло, Видал (Перејра 77.), Евра (Падоин 90.), Мората (Љоренте 69.), Тевез.