ЛИГА ШАМПИОНА: Европа ће добити новог првака, Атлетико избацио Барселону (ВИДЕО)

13.04.2016. 22:38
Lionel Mesi
Лионел Меси / Извор: Реутерс

Извлачење парова за полуфинале елитног УЕФА такмичења заказано за петак.

Познати су сви полуфиналисти Лиге шампиона. После Манчестер ситија и Реал Мадрида (више прочитајте ОВДЕ), пласман међу четири најбоља тима "Старог континента" после реванша четвртфинала обезбедили су и Атлетико и Бајерн. Мадриђани су головима Антоана Гризмана као домаћини избацили браниоца титуле Барселону (2:0), док су Баварци одиграли против Бенфике нерешено - 2:2

ЗАФРКАВАЈУ ГА ДА ЈЕ ПОДЕТИЊИО: Марко Грујић данас слави рођендан и има САМО једну жељу (ФОТО)

Дуел шпанских тимова почео је добро за домаћина, Атлетико. Нападач Мадриђана Антоан Гризман је у 36. минуту главом донео предност од 1:0 и тада је његов тим био у полуфиналу.

Екипа Дијега Симеонеа је на почетку другог полувремена кренула силовито, а у 53. минуту Саул Нигез је главом шутирао. Лопта је прескочила Марк-Андреа Тер Штегена. али и погодила пречку. Само пет минута касније, опасан напад Барсе испред гол линије и Ђерарда Пикеа осујетио је Габи, али су се атаци ка голу Јана Облака настављали. После одличне контре, у 60. минуту, Гризман је шутирао са десетак метара, али је ударац био слаб. Довољно да Тер Штеген лако умири лопту.

У 67. минуту, Луис Суарез је са десетак метара шутирао, али право у Облака. У 86. минуту, после контре Реала, Андрес Инијеста је руком зауставио лопту, али није искључен, због чега је домаћин протествовао. Гризман је погодио са беле тачке и одвео свој тим даље. На другој страни, у 91. минуту лопта је погодила Габија у руку, у казненом простору, али није било пенала за Барсу, већ само слободног ударца. Меси је шутирао преко гола са ивице казненог простора.

6 мајстора у трци за играча године у Премијер лиги

У Лисабону је повео домаћин, голом Раула Хименеза који је побегао чуварима и главом послао лопту иза леђа Мануела Нојера. Играо се 27. минут.

На изједначење се није чекало дуго, а гол је постигао Артуро Видал. Тако су се Баварци потпуно вратили у меч

Нови гол Немци су постигли у 52. минуту, а стрелац је био Томас Милер. Бенфика се вратила у живот у 77. минуту када је Андерсон Талиска погодио за 2:2. Све време за "орлове" је играо Љубомир Фејса, док је Лука Јовић шансу добио у 88. минуту.

ОВДЕ прочитајте која ће легенда српског фудбала у петак извлачити парове полуфинала елитног такмичења