ЛШ: Јувентус славио у дербију вечери, Ибра дао гол својима, Реал примио три за 11 минута! (ВИДЕО)

25.11.2015. 18:03 14:38
Zlatan Ibrahimović postiže gol u meču sa Mlameom
Златан Ибрахимовић постиже гол у мечу са Мламеом / Извор: Реутерс

Друга фаза "армејцима" остала на стативи коју је у 62. минуту погодио Зоран Тошић. Волфсбург недуго после тога дошли до вођства.

Астана је имала велика два гола предности и била близу историјске, прве победе у Лиги шампиона, али је нападач Бенфике Раул Хименез послао две лопте у мрежу домаћина и донео гостима важан бод у трци за прво место у Ц групи. Шампион Казахстана је одлично отворио меч и повео преко Твумасија после одличног контранапада, да би Аничић голом леђима после слободног ударца повећао на 2:0. Бенфика се тргла после великог минуса и смањила пред крај полувремена преко Раула Хименеза. Мексиканац је средином другог полувремена поново био стрелац, за испоставиће се коначних 2:2. Репрезентативац Србије Љубомир Фејса није конкурисао за састав Бенфике.

Nemanja Maksimović u meču Lige šampiona Astana - Benfika
Немања Максимовић у мечу Лиге шампиона Астана - Бенфика / Извор: Реутерс

Млади репрезентативац Србије Немања Максимовић одиграо је цео меч за Астану, као и натурализовани голман Ненад Ерић и доскорашњи члан Партизана Бранко ИлићАстана је ремије против Бенфике сачувала ореол непобедивости на домаћем терену у дебитантској сезони у елити.

У другом мечу дана заиграо је још један српски фудбалер Зоран Тошић, а његов ЦСКА Москва поражен је на свом терену од Волфсбурга и тако остао без шанси да се у последњем колу дочепа наредне фазе, па му остаје "само" борба за наредну фазу Лиге Европе. Српски репрезентативац имао је одличну прилику да у 62. минуту донесе предност "армејцима", али је његов ударац завршио на стативи.

Само пет минута касније "вукови" повели аутоголом голмана (!?) домаћих Игора Акинфејева, који је очајно реаговао после једног покушаја Андреа Ширле, који је ишао ван гола, да би бивши фудбалер Шалкеа потврдио победу два минута пре краја.

Златан Ибрахимовић је са својим Пари Сен Жерменом изборио пласман у другу фазу, после убедљивог тријумфа над, такође, "својим" Малмеом резултатом 5:0. Шта више, "Ибрагол" је свом некадашњем клубу дао и гол који није прослављао, али ће, са прославом или без ње, навијаче домаћег састава ће свакако болети "патерда" на домаћем терену. Два гола у победи "светаца" постигао је Анхел Ди Мариа. У домаћем саставу, Никола Ђурђић одиграо је првих 70 минута, а десет минута пре изласка из игре изнудио је једанаестерац који у почасни гол домаћина није претворио Розенберг.

Neobična proslava gola Kristijana Ronalda i Gareta Bejla
Необична прослава гола Кристијана Роналда и Гарета Бејла / Извор: Бета/АП

Реал је у мечу исте групе требало да, упркос чињеници да је у претходном колу обезбедио пласман у осмину финала, изнегне бруку коју је доживео у последњих четврт часа игре. Иако су водили са убедљивих 4:0, "лос бланкоси" су у периоду од 77. до 88. минута примили чак три гола на гостовању Шахтјору, али ипак славили резултатом 4:3 и потврдили прво место у Групи А. Кристијано Роналдо је постигао нова два гола у Лиги шампиона и стигао до "квоте 69" на 68 одиграних утакмица, а уз то је уписао и две асистенције.

Јувентус је у дербију вечери савладао Манчестер сити минималним резултатом и на тај начин га претекао на табели, па ће уз "грађане" и "Стара дама" у осмину финала. Једини гол на мечу постигао је Марио Манџукић у 18. минуту.