ЛИГА ШАМПИОНА: Војводина савладала првака Русије!

26.09.2015. 19:59
Zoran Nikolić
Зоран Николић / Извор: Танјуг

Новосађани остварили историјски тријумф.

Рукометаши Војводине остварили су прву историјску победу у групној фази Лиге шампиона. Они су у другом колу Ц Групе у Новом Саду савладали првака Русије Чеховске медведе 26:24 (12:13). На тај начин су поправили утисак јер су прошле недеље у Белорусији изгубили од Мешкова 34:22.

Од првог минута су Новосађани показали да имају велике амбиције, и повели 9:5. Ипак, тим који последњих неколико година нема конкуренцију у Русији је преокренуо и на полувремену повео 13:12. То није обесхрабрило домаће који су ношени подршком 1.500 гледалаца у дворани "Спенс" заиграли одлично и поново повели.

Треба истаћи да је Војводина играла пожртвовану одбрану која је често бунила руске рукометаше. И када би нашли рупу у одбрани, гостујуће играче је чекао одлични голман Лука Арсенић.

Најефикаснији у победничком тиму је био Филип Марјановић са 11 голова, а пратили су га Зоран Николић са пет, Милош Орбовић са четири, док су Милан Јовановић и Алексеј Растворцев постигли по два.  Дмитриј Коваљев је најбољи био у гостујућој екипи са десет голова, а Дмитриј Санталов је постигао четири.

У следећем колу Војводина 1. октобра дочекује Порто.