ЛШ: Атлетико провозао Челсијев аутобус

30.04.2014. 22:40 23:04
Čelsi - Atletiko Madrid
Челси - Атлетико Мадрид / Извор: Профимедиа

Атлетико победио Челси у Лондону 3:1 (1:1) и заказао мадридско финале у Лиги шампиона. За домаћина је гол постигао Фернандо Торес у 36. минуту, а за госте стрелци су били Адријан у 44, Коста из пенала у 60 и Туран у 72.

Први пут у историји у финалу фудбалске Лиге шампиона наћи ће се два тима из истог града и то Мадрида. После Реала, у финале се пласирао и Атлетико, који је у Лондону победио Челси 3:1 (1:1). У првом мечу у Мадриду је било 0:0 и то највише захваљујући одбрамбеној тактици Челсија. Изгледа да су сада фудбалери Атлетика нашли кључ за аутобус који је Челси паркирао испред свога гола и провозали га.

Финале Лиге шампиона игра се 24. маја у Лисабону.

Домаћи ни за овај меч нису могли да рачунају на голмана Петра Чеха који је повређен, па је међу стативе стао Шварцер. За разлику од меча у Мадриду, међу стартерима је био и српски репрезентативац Бранислав Ивановић. Прву шансу на утакмици имао је Коке већ у петом минуту. Играч гостију је шутирао са леве стране, Шварцер је скренуо лопту, а она се од пречке одбила у корнер.

Челси је дошао у вођство у 36. минуту. Вилијан је добио лопту, отишао на леву страну и преварио двојицу фудбалера. Додао је лопту до Азпиликвете, који је упослио Фернанда Тореса који је из прве шутирао, лопта је закачила фудбалера Мадриђана Марија Суареза и преварила голмана Куртоу. Торес је поникао у Атлетику и најбољи је стрелац у историји ове екипе, па не чуди што се није радовао када је постигао погодак.

Fernando Tores
Фернандо Торес / Извор: Профимедиа

Гости се нису предавали и то им се исплатило у 44. минуту. Тијаго је убацио пред гол и када се чинило да ће лопта отићи у гол-аут Хуанфран ју је послао у шеснаестерац, а на правом месту је био Адријан који је из прве шутирао и савладао голмана Челсија. Имао је Атлетико среће јер је лопта прошла поред Ешлија Кола и Џона Терија који се нису најбоље снашли у овој ситуацији.

Већ у 47. минуту су Мадриђани могли да дођу у вођство. Опет је лоше реаговала одбрана Челсија, а Арда Туран је шутирао из непосредне близине. На срећу домаћих, Шварцер је био на месту и избацио лопту у корнер. Распламсала се игра, и у 53. минуту је Тери имао шансу. Вилијан је са десне стране извео слободан ударац, а капитен Челсија је главом шутирао. На месту је био голман Куртоа.

Гости су повели у 60. минуту. Самјуел Ето, који је ушао у игру неки минут пре, срушио је у шеснаестерцу Дијега Косту, а судија је показао на белу тачку. Иако играчи над којима је направљен пенал не изводе најстрожу казну, Коста је преузео одговорност и био прецизан. Треба поменути да је шпански фудбалер дуго намештао лопту, па му је судија дао жути картон.

Кренули су домаћи на све или ништа и већ у 64. минуту је Давид Луиз имао шансу, али се испречила пречка.

Ипак, у 72. минуту је Атлетико постигао и трећи погодак. Хуанфран је убацио пред гол, Арда Туран је шутирао, али је погодио пречку. Ипак, лопта се одбила до њега, и Турчин је био прецизан.

Резултат се није мењао до краја, па ће другу годину заредом екипе из исте земље одлучивати о шампиону Европе. Прошле године је Бајерн, у немачком финалу, победио Борусију из Дортмунда.