ЛШ: ПСЖ у голеади срушио Барсу, Матић водио Челси до победе!

30.09.2014. 20:23 22:45
Nejmar
Нејмар / Извор: Бета/АП

Ћави апсолутни рекордер по броју одиграних мечева (143), на листи је престигао Раула. *Поготком против "грађана" Франческо Тоти је постао најстарији стрелац у историји Лиге шампиона. *Меч против Спортинга је 100 меч који Џон Тери одиграо у овом такмиечњу. *Репрезентативац Србије постигао је свој Евро првенац у дресу "плаваца".

У једном од дербија кола, Манчестер је на домаћем терену угостио Рому. Већ у 5. минуту домаћини су повели голом Агуера са беле тачке, али предност није дуго трајала. Свега петанестак минута касније Франческо Тоти постиже гол и још једном своје име уписује на страницу историје фудбала. Наиме, поготком против „грађана“ Тоти је постао најстарији стрелац у историји Лиге шампиона.

Више него интересантна утакмица одиграна је у Паризу. Повели су домаћини голом Луиза али само што се стишала радост због постигнутог гола, Меси погађа за 1:1. Средином првог дела Верати погађа и доноси нову предност Парижанима, коју повећава и Матуиди поготком у 54. минуту. Када су сви помислили да су два гола предности довољна да се сломи противник Нејмар погађа и враћа неизвесност у меч.

БАТЕ Борисов - Атлетик Билбао 2:1

(Пољаков 19, Карнитски 41. - Адуриз 45.)

Манчестер сити - Рома 1:1

(Агуеро 5 - Тоти 23.)

ПСЖ - Барселона 3:2

(Луиз 10, Верати 27, Матуиди 54. - Меси 12, Нејмар 56.)

Шалке - Марибор 1:1

(Хунтелар 53. - Бохар 38.)

Шахтјор - Порто 2:2

(Алекс 52, Адриано 86. - Мартинез 89, 90 4)

Спортинг - Челси 0:1

(Матић у 34.)

Челси је оправдао улогу фаворита и у домовини тренера Жозе Муриња савладао Спортинг. Гол одлуке постигао је некадашњи играч Бенфике, Немања Матић. Наш репрезентативац је својим првенцем у дресу „плаваца“ у Евро такмичењима решио питање победника и обезбедио сигуран корак Челсија у Лиги шампиона.

Можда најпријатније освежење овог кола је екипа БАТЕ Борисова која је на домаћем терену савладала Атлетик Билбао. Мрежу гостију погодили су Пољаков и Карнитски и већ у 41. минуту на семафору је стајало 2:0 за домаћу екипу. Пораз своје екипе успео је да ублажи Адуриз поготком у временској надокнади.

Био је Марибор на прагу великог изненађења, али је Шалке успео да ишчупа бод. Непосредно пред крај првог дела меча Бохар је погодио за велику радост навијача Марибора, а да његова екипа не остане без бодова на овом сусрету потрудио се Хунтелар који је мрежу противника погодио у 53. минуту.

Када је у питању дуел у Никозији све је решено у првом полувремену. Ајакс је повео голом Андерсона али је само три минута Мандука поравнао резултат и испоставиће се поставио коначан резултат сусрета.

Екипа Шахтјора је казнила сваки промашај Портоа, али су Португалци са два брза гола у надокнади времена успели да стигну до ремија. Алекс и Адријано погодили су за велико вођство домаћих, али је онда пред крај сусрета на сцену ступио Мартинез који је за пет минута поравнао резултат и донео велики бод својој екипи.

ПРЕНОС УТАКМИЦА УЖИВО МОГЛИ СТЕ ДА ПРАТИТЕ НА ПОРТАЛУ СРБИЈА ДАНАС.

УТАКМИЦЕ СУ ЗАВРШЕНЕ ...

93. минут - 2:2 - Какав шок за навијаче Шахтјора. Мартинез погађа за велики бод.

89. минут - 2:1 - Касно су се пробудили играчи Портоа. Погодак је постигао Мартинез са беле тачке.

86. минут - 2:0 - Свега неколико минута пре краја сусрета поготком Адријана Шахтјор дуплира предност.

На свим мечевима и даље нема промена резултата. Мреже су мирне, голмани сигурни!

56. минут - 3:2 - Таман када су помислили да су сломили отпор противника, Барса се голом Нејмара враћа у живот.

54. минут - 3:1 - ПСЖ је неумољив. Матуиди матира Тер Штегена.

53. минут - 1:1 - Шалке стиже до изједначења, поготком Хунтелара.

52. минут - 1:0 - Казна за промашени пенал стигла је Порто. Шалке води поготком Алекса.

45. минут - 2:1 - Голом Адуриза Атлетик Билбао успева да смањи предност БАТЕ Борисова.

41. минут - 2:0 - Нови погодак за БАТЕ Борисов, постигао је Карнитски.

38. минут - 0:1 - Марибор води против Шалкеа. Бохар је био сам и то је искористио на најбољи могући начин.

35. минут - Порто је имао шансу да стигне до вођства, али је Брахимијев шут прочитао Пјатов.

34. минут - 0:1 - Труд се исплатио. Константни напади "плаваца" крунисани су поготком Матића.

31. минут - 1:1 - Кратко је трајала радост гостију. Са беле тачке АПОЕЛ у игру враћа Мандука.

28. минут - 0:1 - Голом Андерсена Ајакс води у гостима против АПОЕЛА

27. минут - 2:1 - После промашаја Нејмара стигла је казна. Верати погађа гол за нову предност домаћина.

23. минут - 1:1 - Голом Франческа Тотија Рома анулира предност "грађана".

19. минут - 1:0 - БАТЕ Борисов води. Поптуно сам је остао Пољаков коме није било тешко да смести лопту у мрежу.

12. минут - 1:1 - Само што се стишала радост због поготка, Меси погађа и враћа утакмицу на почетак.

Вечерашњи дуел против Спортинга укупно је 100 меч у Лиги шампиона који игра капитен Челсија, Џон Тери.

10. минут - 1:0 - ПСЖ води против Барселоне. Гол је постигао штопер Давид Луиз.

5. минут - 1:0 - Манчестер сити води против Роме. После прекршаја Мајкона судија је показао на белу тачку са које је био прецизан Агуеро.