ЛШ: Месијева магија капарисала Барси финале (ВИДЕО)

06.05.2015. 22:47
Lionel Mesi postiže drugi gol na meču polufinala LŠ između Barselone i Bajern Minhena
Лионел Меси постиже други гол на мечу полуфинала ЛШ између Барселоне и Бајерн Минхена / Извор: Танјуг

Каталонци већ после првог меча полуфинала готово осигурали пут у Берлин 6. јуна.

Фудбалери Барселоне направили су значајан корак ка пласману у финале овогодишње Лиге шампиона, пошто су у првом мечу полуфинала савладали минхенски Бајерн резултатом 3:0 (0:0).

Каталонци су до заслуженог тријумфа, којим су већ на прагу пласмана у финале елитног европског такмичења, стигли захваљујући феноменалном Лионелу Месију, који је по ко зна који пут у каријери показао да је његов допринос резултатима Барселоне немерљив. Аргентинац је за само четири минута, у периоду од 77. до 80, на маестралан начин два пута погодио мрежу одличног Мануела Нојера (поготке Месија можете видети ОВДЕ), да би у самој завршници Нејмар крунисао магично друго полувреме домаћина, а и њему је правовременом асистенцијом "кумовао" Меси.

Fudbaleri Barselone slave gol Nejmara u meču polufinala LŠ između Barselone i Bajern Minhena
Фудбалери Барселоне славе гол Нејмара у мечу полуфинала ЛШ између Барселоне и Бајерн Минхена / Извор: Танјуг

Барса је имала прилику да већ у 12. минуту стигне до почетне предности, али Суарез није реализовао зицер када је изашао потпуно сам испред Нојера који је ногом одбио његов ударац у поље. Само три минута касније и Нејмар се нашао пред чуваром мреже гостију, али је његов ударац изблокиран. Прва реакција гостију виђена је у 18. минуту, када је Роберт Левандовски са само пет метара пропустио прилику да матира Тер Штегена (ту прилику можете видети ОВДЕ).

Уследио је изједначен период игре, у којем се Бајерн ослободио притиска екипе Луиса Енрикеа. Ипак, у самој завршници првог дела игре домаћи тим имао је још једну сјајну прилику да ипак на одмор са предношћу, али је Мануел Нојер још једном изванредно интервенисао ногом.

Manuel Nojer brani šut Nejmara u prvom meču polufinala LŠ između Barselone i Bajern Minhena
Мануел Нојер брани шут Нејмара у првом мечу полуфинала ЛШ између Барселоне и Бајерн Минхена / Извор: Танјуг

Барселона је била боља и на старту наставка. Меси је први озбиљно запретио ударцем са двадесетак метара, али је Нојер још једном био одличан. У 61. минуту немачки репрезентативни чувар мреже спречио је истрчавањем на тридесетак метара готово сигуран погодак Месија, да би три минута касније Нејмар повукао лопту, ушао у шеснаестерац Бајерна, али је тукао преко пречке.

Барселона је свих 90 минута тражила гол којим би са каквом-таквом предношћу отишла на реванш у Минхен и  он је стигао у 77. минуту, а стрелац је био Лионел Меси. Бајерн је изгубио лопту на левој страни терена, Дани Алвеш је повукао повукао ка шеснаестерцу, додао је Аргентинцу, а овај са ивице казненог простора на маестралан начин погодио мрежу Нојера који овог пута ништа није могао да учини. Нису се навијачи каталонске екипе ни примирили, а њихови љубимци већ су имали капитал од два гола, пошто је четвороструки освајач "Златне лопте" имао још један моменат луцидности, избацивши из игре Боатенга, а потом лагано поткопао лопту за огромних 2:0.

Lionel Mesi u prvom meču polufinala LŠ između Barselone i Bajern Minhena
Лионел Меси у првом мечу полуфинала ЛШ између Барселоне и Бајерн Минхена / Извор: Танјуг

У самој  завршници и Нејмар је искористио успаваност одбране гостију, изашао сам пред Нојера и запечатио судбину екипе Пепа Гвардиоле, који неће по добром памтити повратак на стадион на којем је провео неке од најлепших тренутака и у играчкој и у тренерској каријери.

Баварци нису били довољно убојити на овом сусрету, први ударац у оквир гола упутили су тек на истеку 70 минута игре, што довољно говори у прилог тврдњи да је Енрикеов тим ипак надиграо противника и сасвим заслужено стигао до значајног капитала пред реванш у Немачкој 12. маја.

Барселона - Бајерн Минхен 3:0 (0:0)

Стрелци: 1:0 Меси у 77, 2:0 Меси у 80, 3:0 Нејмар у 90 4. минуту,

Барселона: Тер Штеген, Пике, Маскерано (од 89. Бартра), Жорди Алба, Алвеш, Ракитић (од 82. Ћави), Бускетс, Инијеста (од 87. Рафиња), Суарез, Меси, Нејмар. Тренер: Луис Енрике.

Бајерн: Нојер, Бенатија, Рафиња, Боатенг, Бернат, Лам, Ћаби Алонсо, Алкантара, Швајнштајгер, Левандовски, Милер (од 79. Геце). Тренер: Пеп Гвардиола.