ЛШ: Насри и Забалета одвели Манчестер сити у осмину финала (ВИДЕО)

10.12.2014. 20:41 23:10
Samir Nasri
Самир Насри / Извор: Бета/АП

У последњем колу енглески шампион победио у Риму. Међу 16 најбољих иде и Шалке.

Познати су сви учесници осмине финала Лиге шампиона. Последња два упражњена места су попунили Манчестер сити и Шалке.

У последњем колу је енглески шампион победио Рому на "Олимпијском стадиону" 2:0 и заузео друго место у Групи Е. Голове за тим из Манчестера су постигли Самир Насри у 60. минуту и Забалета у 86. На тај начин је Италија остала са само једним представником у другом кругу, а то је Јувентус.

Пролаз у осмину финала су обезбедили Бајерн, Манчестер сити, Барселона, ПСЖ, Челси, Шалке Порто и Шахтјор, а у Лиги Европе ће учествовати Рома, Ајакс, Спортинг и Атлетик Билбао. Жреб за оба такмичења ће се одржати 15. децембра.

Пролаз међу 16 најбољих екипа је обезбедио и Шалке. Немачки тим је голом Мејера у 62. минуту победио Марибор у Словенији 1:0. На руку му је ишао и пораз Спортинга у Лондону од Челсија 3:1.

Дерби је одигран на "Ноу Кампу" где је Барселона победила Пари сен Жермен 3:1 иако су гости повели у 15. минуту голом Златана Ибрахимовића. Преокрет су донели Лионел Меси, Нејмар и Луис Суарез. На тај начин је Барселона обезбедила прво место у Групи Ф.

Вечерас је пао и један неславан рекорд. БАТЕ Борисов је изгубио од Атлетика 2:0 и тако примио 24 гола у групној фази, што је највише у овом делу такмичења.

Барселона – ПСЖ 3:1

(Меси 19, Нејмар 42, Суарез 77. - Ибрахимовић 15.)

Г Група

Челси – Спортинг 3:1

(Фабрегас 8п, Ширле 16, Оби Микел 56. - Силва 50.)

Пренос уживо могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

90. минут - Завршене су све утакмице.

90. минут - Бајерн води 3:0, а стрелац је Геце.

88. минут - Голом Суасаете, Атлетик води 2:0.

87. минут - Абубакар постиже гол за Порто и сада је резултат 1:1.

86. минут - Манчестер сити води 2:0, а стрелац је Забалета.

84. минут - Бајерн води 2:0, а стрелац је Роде.

77. минут - Барселона води 3:1, а стрелац је Луис Суарез.

74. минут - Ајакс постиже четврти гол, а стрелац је Милик.

62. минут - Шалке је повео у Марибору 1:0, а стрелац је Мејер, који је само шест минута раније ушао у игру.

60. минут - Води Манчестер сити у Риму, а стрелац је Насри.

56. минут - Води Челси 3:1, а стрелац је Џон Оби Микел.

53. минут - Ајакс постиже и трећи гол, а стрелац је Класен.

51. минут - Води Шахтјор у Португалу, а стрелац је Степаненко.

50. минут - Спортинг смањује на 2:1 против Челсија, а стрелац је Силва.

50. минут - Води Ајакс 2:0, а поново је стрелац Шене.

47. минут - Води Атлетик 1:0, а strellac је Сан Хозе.

46. минут - Настављене су утакмице.

45. минут - Завршена су прва полувремена.

45. минут - Води Ајакс 1:0, а стрелац је Шене из пенала.

42. минут - Води Барселона 2:1, а стрелац је Нејмар.

39. минут - Шанса за Барселону. Луис Суарез је шутирао из волеја, али је на месту био Сиригу.

19. минут - Барселона изједначује против Пари сен Жермена, а стрелац је Лионел Меси.

18. минут - Повео је Бајерн против ЦСКА, а гол је постигао Милер из Пенала.

16. минут - Води Челси 2:0, а стрелац је Ширле.

15. минут - Води ПСЖ у Барселони, а стрелац је Златан Ибрахимовић.

8. минут - Води Челси 1:0 против Спортинга, а стрелац је Фабрегас из пенала.

1. минут - Почеле су утакмице.