ЛШ: Крај за Ливерпул, црвени Лазару, Митровић опет стрелац (ВИДЕО)

09.12.2014. 20:41 14:38
Fabijan Fraj
Фабијан Фрај / Извор: Бета/АП

Енглески вицешампион на свом терену играо нерешено са Базелом 1:1. Јувентус преживео.

Фудбалери Ливерпула опростили су се од Лиге шампиона, пошто су, у последњем колу, на свом стадиону одиграли нерешено 1:1 против Базела. Тим са "Енфилд роуда" је морао да победи швајцарског првака да би се пласирао у осмину финала. Повели су гости преко Фабијана Фраја у првом полувремену, а од 60. минута су домаћи играли са десеторицом, јер је црвени картон добио Лазар Марковић. Коначан резултат је постигао Стивен Џерард из слободног ударца у 81. минуту. Иако је Ливерпул до краја меча имао иницијативу, није успео у потпуности да преокрене и такмичење ће наставити у Лиги Европе.

У осмину финала су се пласирали Атлетико Мадрид, Јувентус, Реал, Базел, Монако, Бајер, Борусија и Арсенал, док ће такмичење у Лиги Европе наставити Олимпијакос, Ливерпул, Зенит и Андерлехт.

Нерешено је било и у Дортмунду где су играли Борусија и Андерлехт (1:1). Гол за тим из Брисела је постигао српски репрезентативац Александар Митровић. Њему је ово други гол ове сезоне у Лиги шампиона, јер је био стрелац и у Лондону против Арсенала.

Навијачи Јувентуса су могли коначно да одахну. Италијански шампион се пласирао у наредни круг пошто је на свом стадиону одиграо без голова против мадридског Атлетика. Могао је шпански шампион да победи, али је у неколико наврата одлично реаговао гоман Ђанлуиђи Буфон. Овај резултат никако није одговарао Олимпијакосу. Грчки тим је на свом стадиону победио Малме 4:2, али ће такмичење да настави у Лиги Европе.

А ГРУПА

Јувентус – Атлетико 0:0

Олимпијакос – Малме 4:2

(Фустер 22, Домингез 63, Митроглу 87. Афелај 90. - Крон 59, Розенберг 81.)

Б ГРУПА

Ливерпул – Базел 1:1

(Џерард 81. - Фрај 25.)

Реал – Лудогорец 4:0

(Роналдо 20п, Бејл 38, Арбелоа 80, Медран 88.)

Галатасарај – Арсенал 1:4

(Снајдер 88. - Подолски 3, 90 2, Ремзи 11, 29.)

Пренос уживо можете да пратите на Srbijadanas.com:

90 4. минут - Крај на свим утакмицама.

90 3. минут - Малме је остао са десеторицом, јер је Аду добио други жути картон.

90 2. минут - Подолски постиже други гол на мечу, а четврти за Арсенал.

90 1. минут - Топрак је добио други жути картон и Бајер је остао са десеторицом.

90. минут - Ибрахим Афелај постиже четврти гол за Олимпијакос.

89. минут - Води Монако 2:0, а стрелац је Фабињо.

88. минут - Весли Снајдер постиже гол за Галатасарај и смањује на 3:1.

88. минут - Медран постиже четврти гол за Реал.

87. минут - Митроглу постиже трећи гол за Олимпијакос.

84. минут - Митровић постиже гол за Андерлехт и изједначава на 1:1.

81. минут - Розенберг постиже други гол за Малме. Тренутно је 2:2 у Грчкој.

81. минут - Стивен Џерард постиже прелеп гол за Ливерпул и изједначује на 1:1.

80. минут - Реал води 3:0, а стрелац је Арбелоа.

63. минут - Монако је повео против Зенита, а стрелац је Абденур.

63. минут - Води Олимпијакос 2:1, прелеп гол Домингеза.

60. минут - Лазар Марковић је добио црвени картон. Ливерпул игра са десеторицом.

59. минут - Малме је изједначио на 1:1 у Грчкој, а стрелац је Крон.

58. минут - Ћиро Имобиле доводи Борусију у вођство 1:0.

46. минут -- Настављене су утакмице.

45. минут - Завршена су прва полувремена.

38. минут - Води Реал 2:0, а стрелац је Герет Бејл.

29. минут - Други гол за Ремзија, а трећи за Арсенал. Прелеп гол Ремзија.

25. минут - Базел води у Ливерпулу 1:0, а стрелац је Фабијан Фрај.

22. минут - Води Олимпијакос 1:0, а стрелац је Фустер.

20. минут - Роналдо са беле тачке доводи Реал у вођство 1:0 против Лудогореца.

19. минут - Лудогорец остаје са десеторицомн, јер је Марселињо добио црвени картон.

11. минут - Води Арсенал 2:0, а стрелац је Ремзи.

3. минут - Води Арсенал у истанбулу 1:0, а стрелац је Лукас Подолски.

1. минут - Почеле су утакмице.