ЛИга шампиона остала сан, Партизан наставља у Лиги Европе

26.08.2015. 19:55 23:59
Andrija Živković
Андрија Живковић / Извор: МН Press

Црно-бели славили са 2:1 против БАТЕ Борисова, пресудио гол белоруског шампиона у гостима.

Лига шампиона била је превелики залогај за Партизан! Шампион Србије европску мисију наставиће у Лиги Европе, пошто није успео да надокнади минус један из Белорусије, Партизан – БАТЕ Борисов 2:1 (0:1), јер је пресудио гол у гостима тима са "Борисов арене". Црно-бели нису личили на екипу која је пре само осам дана прошетала одело "ерсте" европског штофа, па ће уместо у елити, европску јесен провести на споредном колосеку. С обзиром на суморну слику српског фудбала тим Зорана Милинковића направио је пласманом у Лигу Европе резултат вредан поштовања...

Партизан је у Хумској ове среде првенствено пао на испиту из психологије. Нису црно-бели у главама били зрели да преболе ране из првог меча, када је неправедно искључен Марко Јевтовић, што је у доброј мери одредило резултат двомеча. Подбацио је везни ред домаћина, у којем од првог минута није било места за уметника Сашу Илића, а управо је креација била "материјал" који је недостајао да се пробије чврст бедем гостију.

БАТЕ Борисов је вребао прилику из контранапада од старта меча и већ другу шансу претворио у гол вредан ЛИге шампиона. Стрелац Сташевич у 25. минуту. Црно-бели су у другом полувремену били много агресивнији, успели да постигне два поготка, али није било времена за преокрет. Маказице младог Ивана Шапоњића у надокнади времена симболично су позвале навијаче Партизана на нове европске изазове, на утакмице Лиге Европе.

Фудбалери црно-белих немају разлога да корачају погнутих глава. Напротив...

Пренос меча могли сте да пратите на Srbijadanas.com.

90 2 -ГОООООЛ, 2:1 - Шапоњић! Мајсторија младог нападача, маказице у заоставном времену за, испоставиће се, само утешну победу Партизана. Бате Борисов је у Лиги шампиона.

75. минут - ГОООООЛ, 1:1 - Петровић! Леви бек црно-белих је центрирао, лопта је закачила једног дефанзивца гостију и преарила голмана Черника.

71. минут - Пирлика за Брашанца, али је везиста црно-белих млако шутирао по земљи, право у голмана Черника.

59. минут - Хлеб је покзао какав је мајстор, промешао је одбрану црно-белих, наместио лопту на "левицу", али је Живковић поново спасио Партизан.

47. минут - Одлична шанса за БАТЕ. Пред голом црно-белих је Хлеб преварио Брашанца, створила се велика гужва, а онда је Стасевич погодио пречку.

37. минут - Ударац Бабовића је изблокиран, а још већа штета је повреда Валери Божинова. Бугарски нападач морао је да напусти игру, на терену је Иван Шапоњић.

26. минут - Узвратио је Оумару у следећем нападу, али је резултат остао непромењен.

25. минут - 0:1 - Сташевич! Прву акцију гостију осујетио је парадом Живковић, али се лопта одбила до Сташевића који је проследио у мрежу.

13. минут - Опасан покушај гостију. Родионов се нашао сам пред Живком Живковићем, али је голман црно-белих падом у ноге нападача БАТЕ Борисова спречио погодак.

7. минут - Први опасан напад црно-белих. Оумару је пробио по левом боку, центрирао на другу стативу, али је Андрија Живковић главом шутирао преко гола.

ПАРТИЗАН - БАТЕ БОРИСОВ 2:1

СТРЕЛЦИ:  Петровић 75, Шапоњић у 90 2. минуту за Партизан - Сташевич у 25. минуту за Бате Борисов.

СТАДИОН: Партизана (Београд)

СУДИЈА: Свејн Одвар Моен (Норвешка)

ЖУТИ КАРТОНИ: Младеновић, Жавнерчик, Сташевич (Бате Борисов) - Балажиц (Партизан)

ЦРВЕНИ КАРТОНИ:

ПАРТИЗАН: Ж. Живковић, Петровић, Фабрисио, Балажиц, Вулићевић, Брашанац, Лукић (од 63. С. Илић), Бабовић, Оумару, Божинов (од 39. Шапоњић), Живковић.

БАТЕ Борисов: Черник, Жавнерчик, Пољаков, Милуновић, Младеновић, Хлеб (од 75. Карницкиј), Алексијевич (од 16. Сигњевич), Сташевич, Гордејчук (од 90. Риос), Волочко, Родионов.