ЛШ: Реалу довољно и прво полувреме, преокрет Арсенала

22.10.2014. 20:32 23:03
Karim Benzema
Карим Бензема / Извор: Бета/АП

Европски првак победио Ливерпул на „Енфилду“ 3:0. Мадридски Атлетико до победе у наставку. „Тобџије“ губиле у Белгији до 89. минута, па победиле.

Мадридски Реал је остварио и трећу победу у Лиги шампиона. Првак Европе је на „Енфилду“ победио Ливерпул 3:0, а утакмица је одлучена у првом полувремену. Ово је други узастопни пораз Ливерпула, па енглеском вицешампиону предстоји тешка борба да се домогне нокаут фазе. Тешко ће бити и Јувентусу, који је такође доживео други пораз. Ториснки тим је изгубио у Атини од Олимпијакоса 1:0.

Убедљив је био и други мадридски клуб. Атлетико је са 5:0 декласирао Малме. Ипак, вицешампион Европе се дуго мучио са шведском екипом, јер је све голове постигао у другом полувремену.

Јуче и данас је постигнуто укупно 55 голова што је највише у једном колу Лиге шампиона.

Права драма је виђена у Бриселу. Андерлехт је до 89. минута водио 1:0 против Арсенала, али је терен напустио погнуте главе. Прво је Гибс донео изједначење „тобџијама“, а два минута касније Лукас Подолски је постигао победоносни гол.

После два пораза Лудогорец је остварио прву победу. Бугарски шампион је као домаћин савладао Базел, а једини гол је постигао Минев у другом минуту надокнаде другог полувремена.

Борусија је још једном демонстрирала моћ. Овога пута „жртва“ је био Галатасарај. Турски тим је у Истанбулу изгубио 4:0, а колико је био инфериоран показује податак да је само једном шутнуо у гол, а гости чак десет пута.

А Група

Атлетико – Малме 5:0

(Коке 48, Манџукић 61, Гризман 63, Годин 88, Ћерћи 90 3.)

90 5. минут - Крај на свим утакмицама.

90 3. минут - Атлетико постиже и пети гол, а стрелац је Ћерћи.

902 2. минут - Минев постиже гол за Лудогорец, који води 1:0.

90 1. минут - Подолски постиже други гол за Арсенал.

88. минут - Годин је постигао четврти гол за Атлетико.

89. минут - Арсенал је изједначио у Белгији, а стрелац је Гибс.

83. минут - Борусија води 4:0, а стрелац је Рамос.

79. минут - Каква шанса за Андерлехт Ванден Боре је шутирао из срца шеснаестерца, али је погодио пречку.

79. минут - Играч Бајера Вендел је добио други жути картон, па ће домаћи до краја да играју са десеторицом.

76. минут - Бенфика ће до краја да игра са десеторицом јер је Лопез добио директан црвени картон.

71. минут - Андерлехт води 1:0, а стрелац је Најар.

63. минут - Атлетико води 3:0, а стрелац је Гризман.

61. минут - Марио Манџукић потиже други гол за Атлетико.

63. минут - Бајер води 2:0 против Зенита, с трелац је Пападопулос.

58. минут - Донати је довео Бајер у вођство 1:0.

48. минут - Води мадридски Атлетико 1:0, а стрелац је Коке.

46. минут - Настављене су утакмице.

45. минут - Завршена су прва полувремена на свим мечевима.

45. минут - Одлична шанса за Ливерпул, али је Кутињо погодио стативу.

41. минут - Марко Ројс постиже трећи гол за Борусију.

41. минут - Бензема доводи Реал у вођство 3:0. Ово је други гол француског фудбалера.

35. минут - Касами је довео Олимпијакос у вођство 1:0.

30. минут - Карим Бензема доводи Реал у вођство 2:0.

23. минут - Голом Кристијана Роналда Реал води 1:0 против Ливерпула.

20. минут - Карлос Тевез је постигао гол за Јувентус, који је поништен због офсајда.

18. минут - Играч Базела Сереј Дие добио је црвени картон.

18. минут - Обамејанг постиже и други гол за Борусију, 2:0 за тим из Дортмунда.

6. минут - Води Борусија у Турској 1:0, а стрелац је Обамејанг.

1. минут - Почеле су утакмице.