ЛИГА ШАМПИОНА: Реал већ завршио посао, голчина Марсела! (ВИДЕО)

18.02.2015. 22:41
Kristijano Ronaldo
Кристијано Роналдо / Извор: Бета/АП

У другом мечу, Базел и Порто одиграли су 1:1.

Одигране су још две утакмице осмине финала Лиге шампиона. Реал је оправдао улогу фаворит и головима Роналда и Марсела славио протв Шалкеа 2:0, док су Базел и Порто одиграли 1:1.

Поготком против Шалека Роналдо је постао први играч који се уписивао у листу стрелаца на дванаест узастопних гостовања. Поред тога Португалац је постигао свој 58 погодак на исто толико одиграних сусрета.

Што се тиче утакмице у Гелзенкирхену, од првог до последњег судијског звиждука на терену је постојала само једна екипа, Реал Мадрид. Домаћини су свесни јачине противника одлучили да им је боље да се бране него да често ваде лопту из мреже. Нису од првог минута "краљевићи" кренули силовито већ су испитивали снагу противника.

Интересантно је истаћи, да је управо на мечу против Реала, репрезентативац Србије Матија Настасић одиграо свој први меч у Евро такмичењима у дресу Шалкеа.

Истина, можда су љубитељи најважније споредне ствари на свету и кладионичари на овом мечу очекивали "кишу" голова и убедљиву победу изабраника Карла Анћелотија али од тога није било ништа. Први огодак на сусрету виђен је у 26. минуту када је после сјајне асистенције Карвахала, потпуно сам Роналдо послао лопту у мрежу. Колика је била теренска доминација Реала најбоље сведочи да се већи део сусрета играо на половини домаће екипе. Али руку на срце могли су домаћини да стигну до поготка у 74. минуту сусрета када је Плате пуцао са ивице шеснаестерца али је пречка била савезник екипе из Мадрида. Тачку на резултат и нову победу ставио је Марсело у 79. минуту спектакуларним поготком.

У четири одиграна меча, домаће екипе нису успеле да упишу победу.

Када је у питању сусрет у Базелу, домаћини су у завршници меча испустили победу, 1:1. После почетног испитивања снага, домаћини су повели у 11. минуту пошто је после асистенције Фреја мрежу погодио Гонзалес. После тога гости су дошли до своје игре и током већег дела меча имали су теренску иницијативу и контролу лопте. У 35. минуту су чак и погодили мрежу али је погодак Теља поништен због пофсајд позиције. До краја сусрета екипа из Португала на све начине је покушавала да сустигне предност противника, што им је и успело у 79. минуту када је са беле тачке неумољив био Данило.

ШАЛКЕ - РЕАЛ МАДРИД 0:2

СТРЕЛЦИ: Роналдо 26, Марсело 79.

СТАДИОН: Велтинс Арена

СУДИЈА: Мартин Еткинсон (ЕНГ)

ШАЛКЕ: Веленројтер, Учида, Хеведес, Матип, Настасић, Аого, Хојштатер, Хегер, Боатенг, Чупо-Мотинг, Хунтелар.

РЕАЛ МАДРИД: Касиљас, Марсело, Варан, Пепе, Карвахал, Лукас Силва, Крос, Иско, Бејл, Роналдо, Бензема.

БАЗЕЛ - ПОРТО 1:1

СТРЕЛЦИ: Гонзалес 11, Данило 79(п).