ЛШ: Агуеров "хет-трик" за победу Ситија, Челсијева "петарда" у Гелзенкирхену (ФОТО)

25.11.2014. 20:44 14:38
Detalj sa meča petog kola Lige šampiona između Mančester sitija i Bajern Minhena
Детаљ са меча петог кола Лиге шампиона између Манчестер ситија и Бајерн Минхена / Извор: Танјуг

Сјајни нападач донео преокрет за важан тријумф домаћина и сачувану наду за пласман у нокаут фазу. Три гола постигао је и Лео Меси, за други рекорд у само четири дана. Челси је нанео праву катастрофу Шалкеу у гостима.

После тронедељне паузе настављено је такмичење у фудбалској Лиги шампиона утакмицама петог кола у којима је првог дана виђено неколико феноменалних сусрета.

Најзанимљивије је било у Манчестеру где је домаћи Сити водио на "Етихаду" против Бајерна после искључења Бенатије у 20. минуту и реализованог једанаестерца Серхија Агуера. Чинило се да ће то олакшати посао домаћину, али су Баварци у завршници првог дела потпуно преокренули головима Алонса и Левандовског. ипак, у самој завршници сусрета, феноменални Агуеро је са два поготка донео нови преокрет домаћину и важан тријумф (3:2) на путу ка нокаут фази. После ремија ЦСКА и Роме у Москви (1:1), три екипе деле друго место са по пет бодова, док је Бајерн упркос поразу недодирљив.

У Ф групи ће све бити познато после последње рунде, јер су Ајакс и Барселона забележили очекиване тријумфе. Ајакс је био на прагу ремија у Паризу после гола Класена, али је у завршници најпре Ибрахимовић погодио за ново вођство у 79. минуту, а Кавани својим другим голом решио питање победника у 83, за прво место ПСЖ-а уочи последње рунде.

Лионел Меси је други пут у четири дана исписао фудбалску историју, пошто је "хет-триком" у Никозији постао најбољи стрелац Лиге шампиона. Пре њега је Луис Суарез постигао првенац у званичним мечевима за каталонски тим за победу од 4:0.

Detalj sa meča petog kola Lige šampiona između Apoela i Barselone
Детаљ са меча петог кола Лиге шампиона између Апоела и Барселоне / Извор: Танјуг

У Г групи, у Гелзенкирхену очекивао се велика борба за прво место у групи, а виђена је канонада гола домаћих. Челси је већ у другом минуту стигао до вођства голом Терија, да би до одмора погодили и Вилијан и Кирхоф (аутогол) за великих 3:0. У наставку потпуни дебакл домаћина, Дрогба и Рамирес су у два минута потпуно понизили Шалке - 0:5.

Detalj sa meča petog kola Lige šampiona između Šalkea i Čelsija
Детаљ са меча петог кола Лиге шампиона између Шалкеа и Челсија / Извор: Танјуг

У истој групи, друго полувреме меча између Спортинга и Марибора каснило је 45 минута због проблема са осветљењем. Домаћин је ипак славио сигуран тријумф од 3:1 за друго место у групи уочи последње рунде.

Билбао је изненадио Шахтјор у гостима и голом Сан Хозеа стигао до вредних бодова у трци за трећим местом и нокаут фазом Лиге Европе.

У прва два сусрета пете рунде који су играни у уторак поподне, ЦСКА и Рома ремизирали су 1:1, док је Порто био убедљив против БАТЕ Борисова (3:0).

ЛИГА ШАМПИОНА, 5. коло

Група Е

Манчестер сити - Бајерн Минхен 3:2

(Агуеро 22, 85, 90 1. - Алонсо 40, Левандовски 45.)

ЦСКА Москва - Рома 1:1

(Березуцки 90 3. - Тоти 43.)

ТАБЕЛА: Бајерн Минхен 12, Манчестер сити 5, Рома 5, ЦСКА Москва 5.

Група Ф

АПОЕЛ - Барселона 0:4

(Суарез 27, Меси 38, 58, 87.)

ПСЖ - Ајакс 3:1

(Кавани 33, 83, Ибрахимовић 79. - Класен 67.)

ТАБЕЛА: ПСЖ 13, Барселона 12, Ајакс 2, АПОЕЛ 1.

Група Г

Шалке - Челси 0:5

(Тери 2, Вилијан 29, Кирхоф 44аг, Дрогба 76, Рамирес 77.)

Спортинг - Марибор 3:1

(Мане 10, Нани 35, Слимани 65. - Џеферсон 42аг.)

ТАБЕЛА: Челси 11, Спортинг 7, Шалке 5, Марибор 3.

Група Х

Шахтјор - Атлетик Билбао 0:1

(Сан Хозе 67.)

БАТЕ Борисов - Порто 0:3

(Ерера 56, Мартинез 65, Тело 89.)

ТАБЕЛА: Порто 13, Шахтјор 8, Атлетик Билбао 4, БАТЕ Борисов 3.

Мечеве петог кола Лиге шампиона можете пратити у текстуалном преносу на сајту Србије Данас.

ТОК МЕЧЕВА:

КРАЈ И У ЛИСАБОНУ!!! После 45-минутног прекида због проблема са осветљењем на стадиону, Спортинг је стигао до победе од 3:1.

65. минут - СПО-МАР 3:1!!! Нани је пронашао Слиманија, а овај погодио за мирнију предност домаћина.

Крај на свим мечевима осим у дуелу Спортинга и Марибора који је настављен.

90 1. минут - МНС-БАЈ 3:2!!! Хет-трик Агуера! Потпуни преокрет Ситија!

87. минут - АПО-БАР 0:4!!! Хет-трик Леа Месија после изванредне акције Каталонаца!

85. минут - МНС-БАЈ 2:2!!! Стеван Јоветић упослио је Агуера који је побегао одбрани гостију и погодио за изједначење.

84. минут - Искључење и за АПОЕЛ. Аморин мора напоље због другог жутог картона.

83. минут - ПСЖ-АЈА 3:1!!! Грешка одбране Ајакса која поклања лопту Каванију, а овај лагано обилази Силесена и решава питање победника.

Detalj sa meča petog kola Lige šampiona između PSŽ-a i Ajaksa
Детаљ са меча петог кола Лиге шампиона између ПСЖ-а и Ајакса / Извор: Танјуг

79. минут - ПСЖ-АЈА 2:1!!! Пасторе лепо налази Ибрахимовића на ивици казненог простора, који се лепо окреће и погађа искоса са десне стране против свог бившег клуба.

77. минут - ШАХ-ШАЛ 0:5!!! Дрогба пролази по левој страни и лепо центрира Рамиресу који се поклања за "петарду"!

76. минут - ШАХ-ШАЛ 0:4!!! Фабрегас маестралном дубинском лоптом налази Вилијана, а он одлаже Дрогби који погађа празну мрежу.

70. минут - Неопрезан старт Рафиње за други жути картон и искључење у Никозији!

68. минут - ПСЖ-АЈА 1:1!!! Класен главом са једанаест метара, у паду, изванредно захвата лопту и погађа за шокантно изједначење на "Парку принчева"!

67. минут - ШАХ-БИЛ 0:1!!! Успаванку у првом делу другог полувремена на свим стадионима прекидају актери меча на којем једино није било голова у првом полувремену. Сан Хозе се одлично снашао пред голом Шахтјора за вођство Билбаоа.

58. минут - АПО-БАР 0:3!!! Нова чаролија Месија! Дани Алвес га је сјајно проиграо Аргентинца, а овај још лепшом реакцијом решио питање победника, ако га је било.

Почетак другог полувремена касни у Лисабону због проблема са осветљењем.

Detalj sa meča petog kola Lige šampiona između Sportinga i Maribora
Детаљ са меча петог кола Лиге шампиона између Спортинга и Марибора / Извор: Танјуг

ПОЛУВРЕМЕ!!! Ефикасних првих 45 минута. Голова нема само у Љвову, где Шахтјор и Атлетик играју 0:0!

45. минут - МНС-БАЈ 1:2!!! Левандовски је одлично искористио дубински пас Ботенга и главом лобовао Харта са десетак метара од гола. Потпуни преокрет Бајерна за само шест минута!

44. минут - ШАЛ-ЧЕЛ 0:3!!! Потпуна агонија Шалкеа! После корнера, три играча домаћих нашли су се сами на петерцу, а један од њих, Кирхоф, из само њему знаних разлога, сместио је лопту у споствену мрежу!

42. минут - СПО-МАР 2:1!!! Акција Марибора са леве стране, уследио је центаршут, а на петерцу се неспретно снашао Џеферсон и погодио своју мрежу.

40. минут - МНС-БАЈ 1:1!!! Слабо је реаговао Харт после слободног ударца и само отпратио погледом шут Ћабија Алонса.

38. минут - АПО-БАР 0:2!!! После ударца Рафиње, Меси је скренуо лопту и постао најбољи стрелац у историји Лиге шампиона са 72 гола!

35. минут - СПО-МАР 2:0!!! Сјајни Нани се прошетао казненим простором гостију који су га непомично гледали. Португалац је два пута покушао, а онда закуцао лопту у мрежу.

33. минут - ПСЖ-АЈА 1:0!!! Сјајна акција Лавеција и Каванија, после које Уругвајац убацује лопту у празну мрежу.

29. минут - ШАЛ-ЧЕЛ 0:2!!! Азар додаје Вилијану, а овај резантним ударцем искоса са десне стране погађа испод голмана Фармана који је слабо реаговао.

27. минут - АПО-БАР 0:1!!! Луис Суарез се одлично ослободио чувара и погодио искоса са леве стране. То је први гол Уругвајца у званичним мечевима за каталонски тим!

22. минут - МНС-БАЈ 1:0!!! Агуеро је побегао Бенатији, који га је оборио у казненом простору, добио црвени картон, а Аргентинац погодио са беле тачке.

10. минут - СПО-МАР 1:0!!! Џеферсон је одлично прошао по левој страни и одлично у средини пронашао Манеа на петерцу.

Детаљ са меча петог кола Лиге шампиона између Шалкеа и Челсија / Извор: Бета/АП

2. минут - ШАЛ-ЧЕЛ 0:1!!! Челси води у Гелзенкирхену. Фабрегас је центрирао после корнера, а Џон Тери погодио главом. Претходно је Дијего Коста имао изванредну прилику, али је голман домаћих одбио у корнер. Сјајан старт "плаваца"!