ЛШ, КВАЛИФИКАЦИЈЕ: Нула у Разграду, Партизану нада, али и стрепња!

30.07.2014. 19:55 22:45
Danko Lazović
Данко Лазовић / Извор: Facebook

Првих 90 минута двомеча између бугарског и српског представника окончана су без голова.

Партизан је одолео у Разграду. У првом сусрету трећег кола квалификација за Лигу шампиона црно-бели су одиграли нерешено 0:0 са бугарским шампионом Лудогорецом. Нешто бољу игру изабраника Марка Николића на старту сусрета, није успео да крунише Шкулетић, који је пропустио две одличне шансе пред голом Стојанова. Лудогорец је затим имао теренску иницијативу, две прлике прилике преко Марселиња, али је Волков маестралним реакцијама спасао свој тим.

Друго полувреме је протекло у веома нервозној и на тренутке неповезаној две екипе, а судија Хансен је имао пуне руке после, показао је чак пет жутих картона у других 45 минута игре. Реванш утакмица између Лудогореца и Партизана игра се за седам дана у Београду.

Текстуални пренос могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

90 4. минут: КРААААААЈ. Сусрет у Разграду је завршен без победника 0:0. Реванш је за седам дана на стадиону Партизана.

85. минут: Марселињо је опет био у центру пажње после слалома који је извео по десној страни терена, али ни овога пута није успео да учини нешто више.

Saša Ilić
Саша Илић / Извор: Facebook

81. минут: Предраг Лука мења капитена Сашу Илића, који је изнет на носилима са терена због повреде.

79. минут: Безјак је неопрезно стартовао над Дринчићем, који је од силине ударца завршио на трави. Нападач Лудогореца је за овај старт заслужено добио жути картон.

Стадион: „Лудогорец“ у Разграду.

Гледалаца: Око 6.000

Судија: Кен Хансен (Данска).

Стрелци: -.

Жути картони: Моти, Абало, Безјак (Лудогорец), Брашанац, С. Илић, Лукач (Партизан).

Лудогорец: Стојанов, Витиња (Ангуло), Моти, Каишара, Абало, Еспињо, Ђаков, Марселињо, Александров (Анисе), Абало (Мисиђан), Безјак. Тренер: Стојчо Стоев.

Партизан: Лукач, Станковић, Трајковић, Волков, Вулићевић, Брашанац, Дринчић, С. Илић, А. Живковић, Лазовић (Нинковић), Шкулетић. Тренер: Марко Николић.

75. минут: Последњи адут бугарског стручњака је Абел Анисе. Он је на терену заменио Александрова.

68. минут: Бугари стежу обруч око гола црно-белих. Александров је најбоље скочио у шеснаестерцу Партизана, али је његов покушај завршио поред десне стативе.

67. минут: Андрију Живковића мења 25-годишњи Петар Грбић.

62. минут: Друга измена Стоева. Уместо Абалоа у игру је ушао Холанђанин Вирџил Мисиђан.

58. минут: Све нервознија игра на обе стране. Дани Абало је други опоменути фудбалер код домаће екипе.

57. минут: Марселињо је поново изборио шансу за ударац, али је овога пута Станковић изблокирао његов шут.

55. минут: Први опоменути играч црно-белих је Саша Илић, који је после неопрезног старта зарадио јавну опомену.

53. минут: Лазовић је због повреде рамена морао да напусти терен, а уместо њега је ушао Никола Нинковић.

50. минут: Први жути картон на сусрету зарадио је капитен Лудогореца Козмин Моти, због старта с леђа над Данком Лазовићем.

47. минут: Витња због повреде напушта терен. Уместо њега је ушао Колумбијац Брајан Ангуло.

Прво полувреме окончано је без голова (0:0), али је врло лако могло да буде супротно. Веома расположени Шкулетић имао је неколико изгледних шанси, али је пре свега захваљујући Стојанову, мрежа бугарског шампиона остала мирна.

Владимир Волков је најзаслужнији што Лудогорец није постигао макар један погодак, јер је прво уклизао испред Безјака, који је нашао један на један са Лукачем, а потом избио лопту са гол линије, после лоше процене голмана црно-белих.

45 1. минут: Безјак је пао на ивици казненог протора, после дуела са Трајковићем, али је Хансен одмахнуо руком, а неколико секунди касније и дао знак за крај првог дела игре.

32. минут: Волков је још једном спасио Партизан. После корнера, Лукач је несигурно реаговао, а Волков је са гол линије избио лопту, која је затим дошла до Марселиња, али је Бразилац још једном био непрецизан.

29. минут: Дринчић је упослио Шкулетића, који је остао сам по левој страни, затим убацио лопту у казнени простор, међутим Живковић је промашио лопту и одличну шансу за Партизан. Тренер Николић се ухватио за главу после ове прилике.

Petar Škuletić
Петар Шкулетић / Извор: Facebook

17. минут: Најбољу прилику за Лудогорец осујетио је Волков, који је у последњем тренутку уклизао испред Безјака, који је после додавања капитена Ђакова изашао сам пред Лукача.

Голман Партизана Милан Лукач, бранио је у прошлогодишњем сусрету између Лудогореца и Партизана на стадиону у Разграду, када је домаћи тим славио са 2:1. Њега је због повреде у реваншу заменио Живко Живковић.

12. минут: Шкулетић је веома расположено ушао у сусрет. Бивши фудбалер Војводине је поново упутио веома прецизан ударац у ближи угао Стојанова, али и овога пута без резултата.

11. минут: Прва шанса за Лудогорец. Марселињо је сјајно скочио и са неких шест, седам метара покушао да савлада Лукача. Његов покушај је завршио поред леве стативе.

3. минут: Већ друга озбиљна ситуација пред голом бугарског шампиона. После уигране акције Лазовић је кроз ноге пропустио лопту Шкулетићу, који је упутио одличан ударац у горњи десни угао Стојанова, али је 27-годишњи чувар мреже сјајно реаговао.

2. минут: Брашанац се нашао у сјаној шанси после грешке Витиње, али као да није очекивао кикс одбране домаћина. Потом је Илић покушао да пронађе Дринчића, али је резултат остао непромењен.

1. минут: Судија Хансен је дао знак за почетак сусрета. Први са центра кренули су фудбалери Лудогореца, који ће нападати са леве на десну страну.