МАЈСТОР: Алваро Рекоба из слободњака за победу у надокнади! (ВИДЕО)

10.11.2014. 23:14
М. Средојевић
Alvaro Rekoba postiže pobedonosni gol u derbi meču između Nasionala i Penjarola
Алваро Рекоба постиже победоносни гол у дерби мечу између Насионала и Пењарола / Извор: Профимедиа

Феноменални 38-годишњи Уругвајац на себи својствен начин решио је питање победника у једном од највећих градских дербија на свету.

И у 39. години показује класу! Легендарни уругвајски фудбалер Алваро Рекоба пре месец и по дана затресао је мрежу противника из корнера, а сада је још једном демонстрирао квалитет сјајним голом из слободног ударца у 95. минуту којим је крунисао преокрет Насионала против љутог ривала Пењарола (2:1), у уругвајском "Класику", једном од највећих градских дербија на свету.

Пењарол је повео у 56. минуту голом Пачека из пенала и био на добром путу да слави тријумф у дербију Монтевидеа, али је Насионал у надокнадном времену стигао до потпуног преокрета и велике победе. Веома контроверзан моменат десио се у 91. минуту када је после корнера који је извео Рекоба и гужве у казненом простору Пењарола Себастијан Фернандез убацио лопту руком у мрежу гостију и поравнао резултат.

Потпуни делиријум међу навијачима Насионала у петом минуту судијске надокнаде донео је популарни "Ел Чино", показавши још један део своје фудбалске магије. Некадашњи фудбалер Интера и Венеције прелепо је извео слободан ударац са око 25 метара и донео велико славље номиналном домаћину на легендарном стадиону "Сентенарио", на којем је 1930. године у чувеном мечу првог Мундијала у историји фудбала Уругвај савладао Југославију.

Насионал је овом победом потврдио прво место на табели са чак 14 бодова "вишка" у односу на највећег ривала.

Гол Алвара Рекобе можете погледати на 3:08 минута снимка.