Манчестер Сити бољи од Саутемптона на Етихаду

05.04.2014. 16:41
Mančester Siti, fudbal
Манчестер Сити, фудбал / Извор: Профимедиа

Победом у првом мечу 33. кола Премијер Лиге над екипом Саутемптона од 4:1, Манчестер Сити се приближио водећем Ливерпулу на само бод заостатка.

Јаја Туре је донео предност свом тиму у раној фази меча са беле тачке, након што је Фонте оборио Џека у шеснаестерцу. Био је то 18 погодак Туреа ове сезоне.

Рики Ламберт је изједначио резултат у 37. минуту такође са једанаест метара, после прекршаја Забалете над Корком.

У надокнади времена Насри и Џеко су повећали предност домаћина на 3:1. Са тим резултатом се отишло на полувреме.

Четврти погодак у мрежи гостију виђен је у 81. минуту после центаршута Наваса. Лопта је прошла поред читаве одбране "светаца" и голмана Боруца, након чега је Јоветићу преостало само да је лаганим ударцем спроведе у гол.

Сити има утакмицу мање од првопласираног Ливерпула, који у недељу гостује екипи Вест Хема.