АБА лига: Мега Лекс се издигао из пепела катастрофалне прве четвртине и савладао МЗТ

09.10.2015. 18:49
Detalj sa meča Mega Leks - MZT
Детаљ са меча Мега Лекс - МЗТ / Извор: Фото: abaliga.com/Mega Лекс

На крају чак и убедљива победа тима из Сремске Митровице.

Кошаркаши Мега Лекса савладали су на домаћем терену у Сремској Митровици неугодну екипу МЗТ из Скопља 82:70 (8:26, 30:16, 27:15, 17:13).

Након катастрофалне прве четвртине и постигнутих свега осам поена у том периоду и заостатка од 18 поена, играчи Меге заиграли су на препознатљивом нивоу и савладали Македонце који ни другу утакмицу заредом нису успели да осетнију предност у одређеним деловима сусрета преточе у победу.

Гости су препознатљиви по веома брзом стилу игре уз доста покушаја за три поена, што су још једном демонстрирали и у овом мечу. Наиме, гости су ка кошу домаћина упутили укупно 26 тројки, од чека су постигли 10. Ипак, чини се да је екипа из главног града Македоније дефицитарна на вишим позицијама и стиче се утисак да не могу само шутем да добијају утакмице против екипа који имају доминантне центре, што се и показало у почетних неколико кола регионалног такмичења. Најрасположенији у гостујућој екипи били су Љубичић и Луковић са 16 поена, а Дреновац је постигао 15 поена уз 6 скокова.

Јака центарска линија тима из Сремске Митровице донела је превагу у мечу, а најефикаснији је био Предраг Самарџински са 22 поена, уз 10 ухваћених лопти. Млади Француз Луваву-Кабаро пружио је одличну подршку са 15 постигнутих поена.