Солидна Звезда ремизирала и против Мехелена (ВИДЕО)

19.07.2014. 19:12 09:44
Fudbaleri Crvene zvezde pred meč sa Genkom
Фудбалери Црвене звезде пред меч са Генком / Извор: Фото: crvenazvezdafk.com

После нерешеног резултата у првом припремном мечу у Белгији против Генка (1:1), црвено-бели истим резултатом ремизирали против тима који води бивши тренер Звезде Александар Јанковић.

Фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено 1:1 у пријатељском мечу против екипе Мехелена, другом на мини-турнеји по Белгији.

Уочи почетка сусрета, нови тренер Црвене звезде Ненад Лалатовић уручио је пригодан поклон једном од својих претходника на клупи црвено-белих, а сада стратега белгијске екипе, Александру Јанковићу.

Домаћи тим је до вођства стигао у 31. минуту када је српски интернационалац Милош Косановић из слободног ударца. Ударац некадашњег члана омладинског погона Војводине закачио је неког у живом зиду и преварио Кахримана.

Звезда је пружила сасвим добру игру у првом полувремену, а најбоље прилике пропустили су Гаврић у 17. минуту, односно, Ракић главом два минута пре одмора.

Већ на старту наставка Лазовић је донео изједначење тиму Ненада Лалатовића. Капитен Милијаш је центрирао, Ракић спустио лопту Лазовићу, а он волеј ударцем послао лопту под пречку.

Након тог гола Гаврић је имао још две полуприлике, али није било промене резултата. Уследио је период изједначене игре, а лопта се углавном налазила између два шеснаестерца.

Мијаиловић је имао прилику у 70. минуту, да би потом домаћини запретили у неколико наврата, али није било правог ударца на гол, док је одбрана Звезде одлично деловала. Ипак, у завршници није било довољно свежине у редовима нашег тима, а ни озбиљних шанси домаћина, па је остало 1:1, за нови реми Звезде на белгијској турнеји.

Подсетимо, црвено-бели су пре три дана истим резултатом одиграли нерешено против Генка, шестопласираног тима прошлогодишње белгијске "Јупилер" Суперлиге.

МЕХЕЛЕН - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:1 (1:0)