МЛС лига: Погледајте како је прошао деби Пауновића на клупи Чикага (ВИДЕО)

07.03.2016. 08:09
Veljko Paunović, trener Čikaga
Вељко Пауновић, тренер Чикага / Извор: МН Press

Селектор "златних орлића" имао ватренио крштење у МЛС лиги.

Почасни доктор И “златни тренер” није у САД започео тријумфално каријеру у МЛС лиги. Вељко Пауновић је дебитовао поразом на клупи Чикаго Фајера. Његова екипа је као домаћин поражена од Њујорк Ситија са 4:3 у сјајној утакмици.

Екипа Њујорка у којој су главне звезде Андреа Пирло и Давид Виља, који су одиграли читав меч. Мекнамара је у 10. минуту отворио голеаду. Утвратио је брзо Кочиш, који је у 19. минуту поравнао резултат. Ипак, до краја првог полувремена Чикаго је имао два гола предности, пошто су мрежу тресли Тејлор и Шелтон.

Голу Тејлора претходила је мајсторија Андее Пирла, који је луцидним потезом желео да пребаци одбрану Чикага и упосли свог играча. Штопери Вељка Пауновића су се сударили у покушају да пресеку пас Италијана и оставили су прилику Тејлору, који је оберучке прихватио и закуцао је лопу у мрежу.

Почетком другог полувремена Игбоананике је смањио резултат, али је у 63. минуту Дискеруд поново донео Њујорку два гола предности. Потпуну неизвесност вратио је Акам у 76. минуту, али после тога Чикаго није успео да постигне још један гол и извуче барем бод, па је Вељко Пауновић морао да честита противничком тренеру на победи.