НА ДАНАШЊИ ДАН: Београдска магла сакрила Звездину победу над Миланом (ВИДЕО)

10.11.2014. 17:17
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Пре 26 година, Црвена звезда и Милан одиграли су реванш сусрет 2. кола КЕШ.

У првом сусрету на „Сан Сиру“, резултат је био 1:1, па су црвено-бели полагали све наде у домаћи терен и подршку својих навијача у реваншу. Препуна „Маракана“, 90.000 промрзлих душа, сви сложно у глас, за Звезду. Савићевић је голом у 56. минуту сусрет довео Београђане у предност, али је немачки арбитар Дитер Паули био принуђен у 64. минуту да прекине сусрет због густе магле која се спустила на терен. Нови сусрет је одигран у року од 24 часа и поново је виђена велика драма.

Василијевић је при једној интервенцији, неспретно реаговао у свом петерцу и убацио лопту у сопствену мрежу, али је судија одмахнуо руком. Све се ово дешавало већ у 5. минуту. Милан је касније успоставио теренску иницијативу, а након центаршута Донадонија, Марко ван Бастен се најбоље снашао и главом послао лопту иза леђа Стојановића.

Играо се 39. минут, Савићевић је примио једну лопту дубоко у пољу росо-нера и маестрално асистирао Драгану Стојковићу, који ју је закуцао под пречку Ђованија Галија. Регуларан део утакмице окончан је резултатом 1:1, па се приступило извођењу пенала. Стојковић и Просинечки су били прецизни у прве две серије, а затим су Савићевић и Мркела били непрецизни. Рајкард је запечатио Звездину судбину и потпуно незаслужено одвео Миланезе у четвртфинале КЕШ-а, а што је још интересантније наредне две сезоне били су неприкосновени у Европи, све док их управо Београђани нису скинули са трона. Вреди се подсетити Савићевићевог гола из првог сусрета, који је једва снимљен због незапамћене магле.