НАЈБОЉИ: Вориорси СКИНУЛИ ПРОКЛЕТСТВО и стилги Џорданове Булсе!

11.04.2016. 08:38
Detalj s utakmice San Antonio - Golden stejt
Детаљ с утакмице Сан Антонио - Голден стејт / Извор: Бета/АП

Голден стејт изједначио рекорд по броју победа - 72, али имају још један меч да уђу у историју. Никола Јокић и супер "дабл-дабл", Боби шест минута играо против шампиона

У сезони у којој су Стеф Кари и екипа оборили многе НБА рекорде у Сан Антонију су, коначно, прекинули пост дуг 19 година. Вориорси су победили Спарсе (92:86) и изједначили рекорд „оних“ Булса из 1996. када су Џордан, Пипен, Кукоч и остатак „крда“ уписали 72 победе.

Дакле, историја је на добром путу да се „преправи“, а у последњој утакмици шампиони имају прилику да победом на Мемфисом постану једини тим с 73 победе. Успут, тријумф у Тексасу је за Керове кошаркаше био 34. на гостовањима чиме су већ поправили страницу вечног НБА алманаха. Стеф Кари је убацио 37 поена уз пет скокова и пет асистенција. Клеј Томпсон је додао 14 поена уз шест скокова

– Очигледно је да смо у добром ритму. Ипак, наш циљ је да освојимо титулу. Али, сада смо у ситуацији да победимо у последњем мечу сезоне и урадимо нешто што није нико у историји – рекао је Кари после меча.

У екипи Сан Антонија, Ламаркус Олдриџ је убацио 24 коша, а Кавај Леонард је убацио 20 поена. Остали су били испод свог нивоа. Тони Паркер је дао четири поена, Ђинобили осам, док је Бобан Марјановић играо шест минута и постигао такође четири поена.

Nikola Jokić i Rudi Gober, košarkaš Jute
Никола Јокић и Руди Гобер, кошаркаш Јуте / Извор: Бета/АП

Екипа Денвера поражена је од Јуте 100:84, али битније је што је српски центар Никола Јокић имао дабл дабл учинак од 19 поена и 11 скокова за 36 минута на терену. Коби је у последњем мечу у НБА каријери убацио 35 од 110 поена Лејкерса, али је то било мало за тријумф. Харден је дао 40 и све којима су "ракете" драге држи у нади да у последње две утакмице могу да се докопају плеј-офа.