НБА: Бјелица и Јокић "скромни", Марјановић ни у протоколу

29.10.2015. 08:50
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Бета/АП

Тимбервулвси победили Лејкерсе у Лос Анђелесеу са 112:111.

За само један поен Минесота је била боља од Лос Анђелес Лејкерса и то у њиховом "Стејплс центру". Резултат је био 112:111, а за Тимбервулвсе играо је и репрезентативац Србије Немања Бјелица. Гости су у једном тренутку губили и са 16 поена разлике, али се ипак испоставило да је и то достижно. Тројка Бјелице (претпоследњи поени за Вулвсе) донела је предност од 111:102, а онда је уследила серија Лејкерса која није била довољна.

Међу Вулвсима предњачио је феноменални Рики Рубио. Шпанац је за 32 минута убацио 28 поена (из игре 10/17) и имао 14 успешних додавања. Кевин Мартин је постигао 23 поена, а "дабл-дабл" је уписао и Карл-Ентони Таунс, са 14 поена и 12 скокова. Бјелица је дао осам поена, а имао је и пет скокова и две асистенције. Водећи стрелац у редовима Лејкерса је био Коби Брајант са 24 поена, с тим да му проценат шута није био најбољи. Из игре је имао учинак 8/24, а за три 3/13. Луис Вилијамс је дао 21 поен.

Победио је и Денвер Николе Јокића. Нагетси су славили на гостовању Хјустону, са чак 20 поена разлике - 105:85. Данило Галинари је постигао 23 поена, а други стрелац екипе био је Кенет Фарид са 18 поена. Никола Јокић је имао скромну минутажу, од непуних четири минута, а убацио је два поена. Некадашњи играч Партизана Жофри Ловерњ био је стартер (21 минут на терену) и убацио 11 поена уз седам скокова. Као што смо навикли Рокетсе је предводио Џејмс Харден са 22 поена.

Оклахома Сити је као домаћин победио Сан Антонио са 112:106, а српског центра, бившег члана Црвене звезде, Бобана Марјановића није било ни у протоколу. Тандере је до тријумфа предводио Расел Вестбрук са 33 поена и чак десет асистениција. Кевин Дурент се "зауставио" на 22 поена, док је за Спарсе Коуи Ленард убацио 32 поена.