НБА: Дурант и Џорџ вратили брејк

10.05.2014. 09:44
Kevin Durant
Кевин Дурант / Извор: Профимедиа

У трећим утакмицама полуфиналне серије најјаче кошаркашке лиге света гости су однели обе победе.

Полуфинална серија плеј-офа НБА лиге се захуктава у обе конференције. Оклахома је вратила брејк и савладала Клиперсе у Лос Анђелесу са 118:112, док су кошаркаши Индијане протутњали Вашингтоном 85:63 и такође надокнадили пораз код куће. Екипе „Тандерса“ и „Пејсерса“ повеле су са 2:1 у серији.

Најкориснији играч лиге у регуларном делу сезоне Кевин Дурант поново је предводио свој тим са 36 поена, осам скокова и шест асистенција. Као и обично Расел Вестбрук је имао одличну ролу и замало стигао до трипл-дабл учинка – 23 поена, осам скокова и 13 асистенција.

За тим из града Анђела Блејк Грифин је још једном потврдио да је у сјајној форми са 34 поена и осам скокова, а имао је подршку у Крис Полу (21п, 16ас) и најбољем шестом играчу лиге Џамалу Крофорду који је убацио 20 поена. Меч је преломио сјајни плејмејкер гостију Вестбрук тројком на два минута до краја за четири поена предности 111:107.

Pol Džordž, košarkaš Indijane
Пол Џорџ, кошаркаш Индијане / Извор: Профимедиа

У „Веризон Центру“ гости из Индијанаполиса очитали су лекцију Визардсима и дозволи им да убаце само 63 поена за читав меч. Прва звезда Пејсерса и члан Ол-стар рустера за ову годину Пол Џорџ одиграо 42 минута и убацио 23 поена у осам скокова. Често критиковани центар Рој Хиберт додао је 14 поена уз пет скокова и три блокаде.

Код домаћина звезде тима Бредли Бил и Џон Вол имали су веома лош шут из игре 12-32. Бил је на крају убацио 15, а Вол 16. Једини расположен у тиму "чаробњака" био је Ариза са 12 поена и чак 15 скокова, али то није било довољно за екипу Рендија Витмена.

НБА ПЛЕЈ-ОФ, РЕЗУЛТАТИ:

Запад:

Лос Анђелес Клиперс - Оклахома Тандер 112:118 (33:29, 30:32, 27:25, 22:32) (1:2)