НБА: Каријево рођенданско демолирање Никса (ВИДЕО)

15.03.2015. 11:08
Stefon Kari u meču Goldens Stejta i Njujorka
Стефон Кари у мечу Голденс Стејта и Њујорка / Извор: Танјуг

Плејмејкер Голден Стејта имао још једно изванредно вече. Бостон прекинуо сјајну серију победа Пејсерса.

У ноћи између суботе и недеље у НБА лиги је одиграно шест мечева у којима су бољи учинак имали домаћини.

Голден Стејт је продужио овосезонску агонију Њујорк Никса и славио резултатом 125:94. Наговештај бољих дана посел победе Никса над Лејкерсима два дана раније трајао је кратко, пошто су Вориорси нанели екипи из "Велике јабуке" шести пораз у последњих седам мечева, а уписали свој 52. тријумф у сезони.

Блистао је Стефон Кари који је са 25 поена и чак 11 асистенција за 27 минута у игри, на најлепши могући начин прославио свој 27. рођендан. Колико му је све полазило од руке говори и тројка у звук сирене на истеку првог полувремена.

Клеј Томпсон завршио је меч са два поена више од тимског колеге, док су код противника расположени били само Андреа Барњани са 18 кошева и Алексеј Швед са 14 (5ас).

Бостон Селтикси савладали су у гостима Индијану резултатом 93:89 и нанели јој први пораз после седам везаних победа, односно трећи у последњих 16 одиграних утакмица. Најзаслужнији за тријумф "Келта" у Индијанаполису био је квартет Тајлер Зелер са 18 поена и седам скокова, док су по 16 постигли Краудер, Бас и Бредли. Код домаћина је сјајну ролу имао Џорџ Хил са 30 поена, пет скокова и осам асистенција.