НБА: Ракете на Харденов погон, Леброн сам против свих (ВИДЕО)

07.05.2015. 11:29
Lebron Džejms setno gleda u daljinu.
Леброн Џејмс сетно гледа у даљину. / Извор: Бета/АП

Хјустон и Кливленд изједначили против Клиперса и Чикага.

Хјустон Рокитси су успели након пораза на домаћем терену у првој утакмици полуфиналне серије Западне конференције да победе Лос Анђелес Клиперсе резултатом 115:109. Рокитси су на крилима Џејмса Хардена, који је уписао 32 поена, 3 скока и 7 асистенција и Двајта Хауарда са 24 поена и 16 скокова, успели да у другом полувремену надокнаде веома лошу другу четвртину, коју су изгубили резултатом 41:21, и на крају славе за 1:1 у серији.

Хјустон је поразом у првој утакмици изгубио предност домаћег терена, а Клиперси су, након избацивања актуелног шампиона НБА лиге Сан Антонија у првом колу доигравања показали да неће бити топовско месо за фаворизоване "ракете".

Крис Пол ни у другој утакмици полуфиналне серије Западне конференције није био у тиму због повреде мишића бутине, а у екипи поражених најефикаснији је био сјајни Блејк Грифин са 34 поена (од тога 26 у првом полувремену) и 15 скокова, али то није било довољно да се сачува девет поена предности са полувремена. Грифину су подршку давали Џамал Крофорд са 19 поена и Деандре Џордан са 16 поена и 12 скокова.

Серија се сели у Лос Анђелес а следећа утакмица је на програму 9. маја.

Кливленд Кавалирси се, након прве одигране утакмице у полуфиналној серији Источне конференције, нашли у сличној ситуацији као Хјустон. Чикаго Булси су победили на гостовању и тиме успели да преотму предност домаћег терена тиму који је на почетку сезоне важио за можда и првог фаворита за освајање Лери О‘Брајен трофеја.

Кливленд је победом над Чикагом од 106:91 успео да врати резултатску занимљивост у серију, а у одсуству Кевина Лава звезда Кливленда Леброн Џејмс је у потпуности на себе преузео терет вође и са фантастичном ол-раунд партијом успео да изједначи резултат у серији на 1:1. "Краљ" Џејмс је меч завршио са 33 поена, 8 скокова и 5 асистенција. Кајри Ирвиг је пружио квалитетну подршку са 21 поеном и три асистенције.

Džejms poentira pored Džimija Batlera.
Џејмс поентира поред Џимија Батлера. / Извор: Бета/АП

У екипи поражених највише се истакао Џими Батлер са 18 поена, а Дерик Роуз је уз 14 поена успео да дода и 11 асистенција. Серија се сели у "Јунајтед центар", дом "бикова", а следећа утакмица је заказана за 9. мај.