НБА: Симултанка Џорџа за продужетак наде

29.05.2014. 08:38
Roj Hibert i Pol Džordž slave
Рој Хиберт и Пол Џорџ славе / Извор: Танјуг

Кључ пораза "врелине" лежи у проблему са фауловима Леброна Џејмса који је већ после три и по минута у другом полувремену стигао до петог пенала.

Кошаркаши Индијане Пејсерс савладали су Мајами Хит резултатом 93:90 у петој утакмици финала Источне конференције НБА лиге и смањили резултат у серији на 3-2.

Пејсерсе је у овогодишњем издању најјаче лиге на свету сачувао феноменални Пол Џорџ који је 21 од својих 37 поена постигао у последњој четвртини. Осим тога, крилни играч домаћина је забележио шест скокова и чак шест украдених лопти. Осим Џорџа, сјајан је био и Дејвид Вест коме је поред 19 постигнутих поена недостајао један скок за „дабл-дабл“ учинак.

Lebron Džejms, košarkaš Majamija
Леброн Џејмс, кошаркаш Мајамија / Извор: Танјуг

Ипак, кључ пораза актуелног шампиона лежи у проблемима са фауловима Леброна Џејмса који је већ после три и по минута у другом полувремену стигао до петог пенала због чега је његова игра била прилично лимитирана до краја сусрета, па је Џејмс забележио негативни рекорд каријере у плеј-оф мечевима са само седам постигнутих поена.

У бледој партији најбољег играча „врелине“ улогу лидера преузео је Крис Бош који је уписао „дабл-дабл“ са 20 кошева и 10 ухваћених лопти, док су са по 18 поена учинку Мајамија допринели Двејн Вејд и Рашар Луис.

Актуелни шампион је поразом у Индијани пропустио прву прилику да се пласира у своје четврто везано финале НБА лиге, али ће нову прилику за то имати већ у ноћи између петка и суботе када се шести меч буде играо у његовој „Американ Ерлајнс Арени“.