НБА: Велики Партизанов навијач опчинио Амере, шоу Карија, шта би са Јокићем? (ВИДЕО)

13.03.2016. 08:52
Jusuf Nurkić na meču sa Vašingtonom
Јусуф Нуркић на мечу са Вашингтоном / Извор: Реутерс

Бобан Марјановић без минута у новом тријумфу Сан Антонија.

Вече за заборав српских кошаркаша у НБА: Центар Денвера Никола Јокић за 16 и по минута у победи над Вашингтоном резултатом 116:100 није шутнуо ка кошу гостију! За то време је сакупио пет скокова и три асистенције, а рекорд сезоне остварио је велики навијач Партизана Јусуф Нуркић. Босанскохерцеговачки центар је у другом полувремену убацио 17 поена, што му је рекорд сезоне. Нуркић је пропустио 33 утакмице на старту сезоне због операције колена и од Нове године, када се вратио на терен, само три пута је имао двоцифрени учинак.

Бивши капитен Партизана Жофре Ловерњ напустио је меч у трећој четвртини због ударца у лице, вратио се касније на клупу са шавовима, али није поново улазио на паркет. Француски крилни центар је забележио два поена уз пет скокова за Нагетсе.

Е ОВО ЈЕ ВЕЋ НЕШТО: Погледајте због чега се НБА диви ЗВЕЗДИ (ФОТО ВИДЕО)

Сан Антонио је био бољи од Оклахоме резултатом 93:85, а Бобан Марјановић поново није добио шансу да свуче тренерку и покаже шта зна. Ово је 41. тријумф Спарса у низу на домаћем терену, по чему су трећи тим у историји лиге. Кавај Леонард је убацио 26 поена за домаћина, док је Ламаркус Олдриџ сакупио 24 поена уз девет скокова. Са друге стран

е Кевин Дурент је постигао 28 поена плус осам асистенција.

Стефон Кари је имао проблем са личним грешкама на мечу са Финиксом, али се вратио на терен у последњој четвртини и постигао 15 од 35 поена (7/16 за три) када се ломио резултат. Најбољи играч Голден Стејта и лиге допринео је да „ратници“ добију последњих 12 минута резултатом 37:21, што им је донело победу 123:116.