СП: Фантастични Меси прелетео "Супер орлове"

25.06.2014. 17:55 14:42
Lionel Mesi
Лионел Меси / Извор: Бета/АП

"Гаучоси" су овом победом заузели прво место у Групи Ф.

Фудбалска репрезентација Аргентине оправдала је улогу фаворита и славила у Порто Алегреу против Нигерије са 3:2. Истина, "зелени" су пружили сјајан отпор "гаучосима", два пута стизали до изједначења али нису смогли снаге за макар бод. Почело је веома бурно, Меси је донео предност својој екипи у трећем минуту после гужве у шеснаестерцу "Супер орлова". Поравнао је Ахмед Муса већ у следећем нападу, фантастичним ударцем са ивице казненог простора.

Веома расположени Меси довео је своју репрезентацију поново у вођство у другом минуту судијске надокнаде, маестралним поготком из слободног ударца. Судија Рицоли је одмах затим дао знак за крај првог дела игре.

Старт другог дела игре поново је био резервисан за узбуђења. Муса је својим другим поготком на мечу у 47. минуту, донео наду својој репрезентацији да може да избегне пораз, али је Маркус Рохо три минута касније искористио одличан центаршут Гараја и тако поставио коначан резултат утакмице.

Текстуални пренос меча могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

94. минут: КРАААЈЈЈЈЈ. Одлична утакмица у Порто Алегреу и трећа победа за "гаучосе" на овом шампионату. Нигерија је одиграла добар меч, али ће са друге позиције у Групи Ф, играти највероватније против Француске.

90. минут: Гонзало Игуаин уступа место за Лукаса Биљу.

80. минут: Гарај је одлично скочио у казненом простору Нигерије, али је послао лопту тик поред леве стативе. Одемвинги напушта терен, мења га Нофор.

Стадион: „Беира-Рио“ у Порто Алегреу

Гледалаца: 43.285

Судија: Никола Рицоли (Италија).

Жути картони: Омеро, Ошанива (Нигерија).

Стрелци: 0:1 Меси (3), 1:1 Муса (4), 1:2 Меси (45 2), 2:2 Муса (47), 2:3 Рохо (50).

Нигерија: Енејама, Амброз, Јобо, Ошанива, Омреуо, Муса, Онази, Оби Микел, Бабатунте (Учебо), Одемвинги (Нвофор), Еменике. Тренер: Стивен Кеши.

Аргентина: Ромеро, Забалета, Фернандез, Гарај, Рохо, Гаго, Маскерано, Ди Марија, Игуаин (Биља), Меси (Алварез), Агуеро (Лавеци). Тренер: Алехандро Сабеља.

78. минут: Сјајна комбинација Лавеција и Ди Марије, који су покушали да изиграју одбрану Нигерије, али је поново Енејама сјајном реакцијом спасао свој гол.

73. минут: Муса је ухватио волеј са ивице шеснаестерца, али је био јако непрецизан.

66. минут: Бабатунде је зарадио незгодну повреду, па је селектор Кеши послао Учеба на терен.

63. минут: Из игре излази двоструки стрелац Лионел Меси, а улази Рикардо Алварез, првотимац Интера из Милана.

Lionel Mesi

51. минут: Ошанива је зарадио жути картон, после неопрезног старта и очигледне нервозе због поновног вођства Аргентине.

50. минут: GOOOOLLLL, 2:3. Маркус Рохо се најбоље снашао у петерцу Нигерије и главом постигао погодак за ново вођство своје репрезентације.

Markos Roho
Маркос Рохо / Извор: Бета/АП

49. минут: Први опоменути играч на данашњем сусрету је Кенет Омеру.

47. минут: GOOOOOLLLLL, 2:2. Ахмед Муса потиже још један погодак на сусрету. Добио је сјајну лопту од Јоба и рутински је послао иза леђа Ромера са неких 12,13 метара.

45 2. минут: GOOOOLLLLLL, 1:2. Поново је стрелац Меси, после мајсторски изведеног слободног ударца у његовом стилу. Енејама овог пута није могао ништа да учини, само је испратио лопту погледом.

44. минут: Меси је извео слободан ударац са преко 20 метара, гађао горњи леви угао Енејаме, али је нигеријски голман још једном био на висини задатка.

38. минут: Из игре излази Серхио Агуеро због повреде. Његово место је заузео Езекиел Лавеци.

30. минут: Одличан покушај Ди Марије из даљине, Енејама је тешком муком успео да избије лопту у корнер.

Fudbalska reprezentacija Argentine
Фудбалска репрезентација Аргентине / Извор: Бета/АП

26. минут: Меси је прошао два играча по десној страни и послао лопту ка Ди Марији, који је пробао са 16-ак метара да асистира стрелцу водећег поготка, али је нападач Барселоне није успео да је стигне.

4. минут: GOOOLLLL 1:1. Какав старт утакмице. Ахмед Муса је послао "кифлу" ка Ромеровом голу са ивице казненог простора, који поред сјајне параде није успео да одбрани његов ударац.

3. минут: GOOLLLLLL, 0:1. После акције Ди Марије и Маскерана, првотимац Реал Мадрида је погодио стативу, а у шеснаестерцу Нигерије се најбоље снашао Лионел Меси, који је закуцао лопту у мрежу Енејаме и тако постао први играч који је постигао гол против изабраника Стивена Кешија на овом првенству.

1. минут: Судија Рицоли је дао знак за почетак сусрета.