НОВИ ШОК У КАТАЛОНИЈИ: Барса у проблему, ПОВРЕЂЕН Меси! (ВИДЕО)

26.09.2015. 16:35 14:38
Lionel Mesi, fudbaler Barselone
Лионел Меси, фудбалер Барселоне / Извор: Бета/АП

После дебакла против Селте, шампион Шпаније доживео ново непријатно искуство против Лас Палмаса.

Нимало пријатних неколико дана за Барселону. Каталонски гигант је у ванредном петом колу у среду убедљиво изгубио на гостовању Селти у Вигу (4:1). Само три дана касније, у мечу шестог кола, шампион Шпаније доживео је нови шок, пошто се већ у уводним минутима меча са Лас Палмасом повредио најбољи фудбалер Европе Лионел Меси.

Аргентинац је после једног одличног продора по десном боку, ушао у петерац и баш у моменту када је покушао да упути ударац у даљи угао голмана Вараса, на њега је стартовао дефанзивац гостију Педро Бигас, после чега је четвороструки освајач "Златне лопте" остао да се држи за леву ногу, па је тренер Луис Енрике морао да га изведе из игре већ у десетом минуту сусрета.

Прве информације примљене још током самог меча говориле су да су у питању лигаменти колена за које се држао док је лежао на трави, али ће пауза сигурно трајати двадесетак дана, али је срећа у несрећи за Каталонце што ће у том периоду играти против не претерано звучних противника. Најозбиљнији ривал већ у уторак стиже на "Камп Ноу", када Бајер из Леверкузена гостује у мечу другог кола Лиге шампиона. После тога Барселону чекају дуели са Севиљом и Рајо Ваљеканом у Примери, односно Бате Борисовим у елитном европском такмичењу.