ОМЛАДИНСКА ЛИГА СРБИЈЕ: Јовељић разбио Партизан у вечитом дербију

24.04.2016. 13:08
Dejan Joveljić, nada Crvene zvezde
Дејан Јовељић, нада Црвене звезде / Извор: МН Press

Нападач црвено-белих постигао хет-трик у победи Звезде од 5:2 у Земунелу.

Победа на велики дан у Звездиној историји, дан кад се Црвене звезда 1991. После велике драме на Маракани пласирала у финале Лиге шампиона, које је касније и освојилал.

Омладинци црвено-белих до ногу су у Земунелу потукли Партизан у „вечитом дербију“ и тако засели на врх табеле.

Овим тријумфом Звезда је прокрчила пут за УЕФА омладински Лигу шампиона.

Parttizan је у овом мечу био појачан наступом новопеченог првотимца Вељка Бирманчевића и у првих пола сата црно-бели су доминирали на терену.

Повели су голом Илића већ у 16. минуту, али је седам минута касније ту предност црно-белих анулирао Дејан Јовељић.

На ново вођство Партизана чекало се до 32. минута, када је Петров савладао Станковића - 2:1.

Међутим, поново је експресно узвратио Јовељић за још једно изједначење, да би крајем првог полувремена Цветковић упутио неодбрањиви пројектил са око 25 метара - 2:3!

Тим резултатом се ушло у друго полувреме, а после само десет минута игре у наставку, мрежа Партизановог голмана Марковића се затресла још два пута!

Прво је Јовељић у 53. минуту уписао хет-трик, а коначних 2:5 поставио је Лука Илић два минута касније.

Звезда је овим тријумфом сменила Партизан на врху табеле. Црвено-бели сада имају 49 бодова, а Партизан је остао на 48. Следе ОФК Београд и Војводина са по 47, али и утакмицом мање.

Партизан: Марковић, Цуцин, Стојић, Домић, Чубрило, Бирманчевић, Димитрић, Чермељ, Петров, Тодоровић, Илић. Играли су још: Маркишић, Кукољ, Аврам, Радојковић. Тренер: Дарко Тешовић.

Црвена звезда: Станковић, Томац, Јовановић, Станковић, Милић, Пејовић, Цветковић, Ђурић, Јовељић, Илић, Романић. Играли су још: Урош Рачић, Петровић, Пановић. Тренер: Небојша Стаменковић.