КУП СРБИЈЕ: Перовић завио Звезду у црно

29.10.2014. 13:01 15:33
Fudbaleri Rada slave gol Slavka Perovića u meču osmine finala Kupa Srbije protiv Crvene zvezde
Фудбалери Рада славе гол Славка Перовића у мечу осмине финала Купа Србије против Црвене звезде / Извор: МН Press

"Грађевинари" славили против шампиона државе у мечу осмине финала националног купа голом некадашњег фудбалера црвено-белих.

Фудбалери Рада савладали су екипу Црвене звезде резултатом 1:0 (0:0) у осмини финала Купа Србије и елиминисали шампиона државе из најмасовнијег домаћег такмичења.

Гол одлуке на стадиону на стадиону Обилића на Врачару у 50. минуту постигао је Славко Перовић, некадашњи фудбалер црвено-белих и тако одвео "грађевинаре" међу осам најбољих клубова у националном купу.

Рад је током већег дела меча био бољи ривал. Црвено-бели су били непрепознатљиви током највећег дела утакмице, створили су недовољан број прилика за екипу која увек претендује на трофеје, а скупо су их коштали промашаји Деспотовића и посебно младог Луке Јовића који је у последњем минуту првог дела пропустио да реализује зицер пред голом домаћина и одведе меч у другом правцу, показавши да је упркос свом несумњивом таленту у великој кризи, пошто је после промашаја у вечитом дербију још једном коштао свој тим тријумфа.

Luka Jović na meču osmine finala Kupa Srbije između Rada i Crvene zvezde
Лука Јовић на мечу осмине финала Купа Србије између Рада и Црвене звезде / Извор: МН Press

Утакмица је била у егалу све до водећег гола Перовића који је изванредно искористио додавање Борка Веселиновића и затресао мрежу своје бивше екипе. Тај гол шокирао је актуелног шампиона Србије, којем је требало десетак минута да поврати игру. Покушали су црвено-бели у наставку да стигну до изједначења и пенал серије, али Деспотовић, Катаи, Мијаиловић и остали Звездини првотимци нису успели да матирају одличног Радуновића, па се Звезда ни трећу годину за редом неће окитити титулом победника Купа Србије.

Црвена звезда је поразом на Врачару први пут у 21. веку испала из даљег такмичења у националном купу пре четвртфинала, док је након разочаравајућих наступа у претходне две сезоне и елиминацији у борби за пласман међу четири најбоља тима најмасовнијег такмичења, надметање у Купу овог пута завршила корак раније. Са друге стране, "грађевинари" су се после две године поново пласирали међу осам најбољих.

КУП СРБИЈЕ, 1/8 финала: РАД - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:0 (0:0)

Стадион
Обилића на Врачару.

Стрелци: Перовић 50.

РАД: Радуновић - Ђурић, Милошевић, Родић, Бајић - Распоповић, Гњатић, Веселиновић, Марковић, Перовић - Јелић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман - Печник, Лазић, Павићевић, Мијаиловић - Ковачевић, Ристић - Лазовић, Катаи, Гаврић - Јовић.

ТОК МЕЧА:

90 6. минут - КРАЈ МЕЧА! Рад је у четвртфиналу!

90 5. минут - Павићевић се нашао сам али доста искоса са 15-ак метара од гола, али његов оштар центаршут Радуновић сигурно хвата.

90 3. минут - Мијаиловић се нашао у одличној прилици, али Радуновић успева да одбије лопту у корнер.

Звезда покушава да стигне до прилике, али су напади црвено-белих врло јалови.

85. минут - Сјајна прилика за Рад! Марковић изванредним центаршутем проналази Петра Јелића који са 7-8 метара, заборављен између штопера Звезде шутира поред гола укопаног Рајковића.

83. минут - Катаи шутира из даљине после корнера, али лопта одлази далеко изнад гола.

79. минут - Звездини фудбалери траже пенал после покушаја Деспотовића, али судија Грујић је сматрао да повреде правила није било.

Detalj sa meča osmine finala Kupa Srbije između Rada i Crvene zvezde
Детаљ са меча осмине финала Купа Србије између Рада и Црвене звезде / Извор: МН Press

70. минут - Пречка после шута Лазовића! Мијаиловић је упутио дубинску дијагоналу, сјајно пронашао Лазовића који изванредно хвата волеј, али његова "бомба" погађа пречку!

66. минут - После дуго времена коначно прилика за Звезду. Деспотовић је шутирао, али је Радуновић уз извесне пробелеме сачувао мрежу.

65. минут - Одбрана Звезде лоше "чисти" лопту, она пада директно на ногу Родићу, али овај шутира мало поред гола. Одлична прилика за Рад!

Рад од постигнутог гола игра још боље. "Грађевинари" имају иницијативу упркос вођству.

62. минут - Перовић још једном покушава из слободног ударца, али лопта качи некога у живом зиду и одлази у корнер.

50. минут - ГОООООЛ!!! 1:0! Домаћин води! Веселиновић је одлично упослио Славка Перовића на ивици шеснаестерца, а бивши фудбалер Црвене звезде одлично се снашао и снажним ударцем у супротан угао Рајковићевог гола довео Рад у вођство!

49. минут - Прва полуприлика у другом полувремену. Јовић је одложио лопту за Катаија који са 20 метара шутира снажно, али право у Радуновића.

45 1. минут - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!

45. минут - Каква прилика за Црвену звезду! Бајић је слабо вратио лопту свом голману и практично упослио Луку Јовића који је из зицер ситуације, уместо да лобује истрчалог Радуновића, покушао да пласира лопту по земљи. Сјајна одбрана голмана домаћих, нема промене резултата!

44. минут - Ковачевић је прихватио лопту на око 25 метара од гола Рада, али је снажан ударац завршио високо изнад гола.

Период игре у којем две екипе покушавају да створе прилику, али то чине прилично неповезано. Лопта углавном на средини терена, а напади који иоле обећавају завршавају се најдаље на двадесетак метар од једног, односно, другог гола.

29. минут - Прва шанса за Црвену звезду. Ристић је проиграо Катаија, али је његов шут одбранио голман Радуновић.

22. минут - Милошевић шутира са више од 25 метара, али Кахриман је на месту. То је први шут у оквир гола на утакмици.

19. минут - Шанса за Рад, али Распоповић није добру акцију крунисао голом.

13. минут - Нема промене резултата. Обе екипе играју опрезно, настојећи да стекну предност.

8. минут - Звезда је покушала преко Дарка Лазовића да угрози гол, али од акције није било ништа.

Почетак утакмице протиче мирно, ни једна екипа није дошла у шансу да угрози гол ривала. Игра се 7. минут и резултат је 0:0.