Партизан после невероватног преокрета скинуо Звезди шампионску круну

06.05.2015. 21:33
Slavlje vaterpolista Partizana
Славље ватерполиста Партизана / Извор: Танјуг

У узбудљивој "мајсторици" на Бањици, црно-бели после пенала са укупних 11:10 Звезди скинули "круну".

Каква "мајсторица" у полуфиналној серији првенства Србије.  На крају, после извођења петераца успешнији су били ватерполисти Партизана, са укупних 11:10. Иако је Црвена звезда имала предност од 5:1, после четири четвртине на пливалишту на Бањици било је 7:7 (1:2, 0:2, 2:1, 4:2). Онда су у пенал серији успешнији били играчи Владимира Вујасиновића. Црно-бели су тако са 2:1 у полуфиналној серији елиминисали сада већ бившег шампиона, Црвену звезду и од недеље ће се за трофеј борити са крагујевачким Радничким. Финална серија ће почети у недељу, у Крагујевцу, а играће се на три победе.

Звезда је повела голом Димитрија Обрадовића, а онда је уследила "пауза" у постизању голова, на обе стране. Тек, на 2:26 до краја четвртине Драшко Гогов је изједначио на 1:1 и разбио "монотонију". У наредном нападу Страхиња Рашовић је искористио играча више и поново Звезду довео у вођство. У тим тренуцима, Партизан је остао без играча и то до краја утакмице. Због ударања противника искључен је Гаврил Суботић.

У наставку меча Звезда је повела са 3:1, а стрелац је био Никола Ешкерт. На другој страни, црно-бели нису искористили искључење Николе Томашевића и резултат је остао непромењен. На само 13 секунди до краја деонице, капитен Звезде Сава Ранђеловић дао је гол за предност од 4:1. Гости су И у наставку дуела на Бањици повећавали предност, па је Иван Рацков био стрелац за 5:1. На 5:2 смањио је Никола Јакшић, да би у последњем минуту треће четвртине црно-бели постигли још један гол.

Dušan Mandić posle plasmana u finale plej-ofa
Душан Мандић после пласмана у финале плеј-офа / Извор: Танјуг

На почетку последње деонице, Јакшић је својим другим голом донео неизвесност, смањивши предност Звезде на 5:4. У једном од наредних напада, капитен Партизана Душан Мандић је искористио петерац и изједначио на 5:5. Убрзо је Мандић довео Партизан у вођство, од 6:5, затим и повећао на 7:5. И када се чинило да ће у финале ипак ићи Партизан, Страхиња Рашовић је новим голом смањио предност црно-белих на 7:6, а онда је гол (7:7) за продужетак постигао његов брат, Виктор.

Онда се приступило извођењу петераца, а кључни детаљ био је из последње серије, када је капитен Звезде Ранђеловић био неуспешан. За Партизан су погађали Мандић, Асановић, Танасковић и Јакшић док су за Звезду погодили Страхиња Рашовић, Његован и Бијелић док су неуспешни били Виктор Рашовић и поменути Ранђеловић.