ПЛЕЈ-ОФ ЛИГЕ ШАМПИОНА: Марибор бољи од Селтика, убедљиви АПОЕЛ

26.08.2014. 19:59
Seltik - Maribor
Селтик - Марибор / Извор: Бета/АП

Голом Тавареса у 75. минуту словеначки шампион победио у Шкотској 1:0.

За највеће изненађење првих мечева баража за Лигу шампиона побринуо се Марибор. Словеначки шампион је у Шкотској победио Селтик 1:0 и други пут се пласирао у Лигу шампиона. Резултат у првом мечу је био 1:1, а једини гол у реваншу је постигао Бразилац Таварес у 75. минуту.

Tavares
Таварес / Извор: Бета/АП

Најубедљивију победу је остварио АПОЕЛ. Кипрани су на свом терену декласирали Алборг 4:0 (2:0), а у првом мечу у Данској је било 1:1. Голове за АПОЕЛ су постигли Оливеира (28. минут), Винсенти (43), Алонефтис (64) и Шеридан (75).

Зенит – Сатданрд (1:0) 3:0

АПОЕЛ – Алборг (1:1) 4:0

БАТЕ Борисов – Слован (1:1) 3:0

Селтик – Марибор (1:1) 0:1

Порто – Лил (1:0) 2:0

После годину дана паузе, БАТЕ Борисов ће се поново такмичити са најбољим клубовима Европе. Белоруски шампион је у реваншу савладао Слован из Братиславе 3:0 (1:0). Стрелци су били Гордејчук (41), Кривец (84) и Родионов (85). Словачки тим је завршио меч са десеторицом, јер је у 79. минуту Сумах добио други жути картон.  Пласман међу 32 тима је обезбедио и Порто. Португалски тим је прошле недеље победио Лил у Француској 1:0, а на „Драгау“ је било 2:0 (0:0). Голове су постигли Брахими (49) и Мартинез (69).

У плеј-офу за Лигу шампиона, екипа Зенита испунила је очекивања и у двомечу савладала Стандард. После „минималне“ предности коју су обезбедили на гостујућем терену, играчи Зенита предвођени сјајним Хулком, остварили су победу и пред домаћим навијачима 3:0. Двоструки стрелац за Руску екипу био је Хулк који је противничку мрежу затресао у 54. минуту са беле тачке и четири минута касније, а једном се у листу стрелаца уписао и Рондон који је постигао водећи погодак.

Сада када су изборили пласман у елитно клупско такмичење у екипи требају добро да размисле о следећем кораку с обзиром на то да на првој утакмици групне фазе неће моћи да рачунају на Фаизулина који је терен морао да напусти пре својих саиграча због другог жутог картона.