ПЛЕЈ-ОФ СУПЕРЛИГЕ: Драма у Железнику, ФМП победио! (ФОТО)

30.05.2016. 23:00
Novica
Новица / Извор: МН Press

Партизан ће пут до финала морати да тражи преко мајсторице.

ФМП је победио Партизан 79:74 и обезбедио мајсторицу полуфинала плеј-офа која ће се играти у среду у хали Александар Николић (Пионир).

ЕКСПРЕСНО: Галатасарај КАЖЊЕН због напада на Обрадовића, ево и како (ФОТО)

Прва четвртина проткела је углавном у резултатској клацкалици, ФМП је имао највећу предност од четири поена (13:9), али је на крају четвртине било 20:19 за Партизан. У другој четвртини Партизан је после вођства 30:28 пао у игри и дозволио ривалу да серијом 15:8 стигне до вођства 43:36 на полувремену.

А КО БИ ДРУГИ: Спанулис донео титулу ОЛИМПИЈАКОСУ, и то КАКО! (ВИДЕО)

Партизан је у трећој деоници заиграо много боље и захваљујући одличној одбрани стигао веома брзо до изједначења 48:48, али је ФМП серијом 10:0 (две тројке Човића) и  отишао на рекордних плус 11 на крају треће четвртине. Играчи Партизана су у трећој четвртини очајно шутирали слободна бацања, што су домаћи умели да казне.

FMP
ФМП / Извор: МН Press

Четврта четвртина почела је серијом Партизана 5:0, али је ФМП одговорио серијом 4:0 за вођство 65:57 у 33. минуту. Партизан је затим искористио неколико почетничких грешака домаћих и серијом 8:0 стигао до 65:65 и потпуно се вратио у меч на пет ипо минута пре краја. Домаћи су код вођства 69:68 имали два слободна бацања, али је Апић оба пута промашио. Партизан је затим повео 70:69, али су изабраници Александра Џикића правили много грешака и машили слободна бацања, а пресудну тројку постигао је Добрић.

ГОРЕЛО и ГРМЕЛО НА БАЊИЦИ: Фудбалерке Рада прославиле ВЕЛИКИ успех (ВИДЕО)

Најбољи у дресу домаћина био је Добрић (21 поен), Филип Човић је постигао 16 поена, а Апић 12. Код Партизана је најефикаснији био Кевин Џонс (18 поена), а двоцифрен је био јо[ само Александар Цветковић (10 поена) који је на крају промашио кључне шутеве са линије пенала и иза линије за три поена.

И ФСС СЕ ПИТА: Кокеза опет позвао сукобљене стране у Партизану на разговор, зна се и датум (ФОТО)