ПО: Мицов прокоцкао продужетке, минималан пораз Србије!

08.08.2014. 17:54 20:36
Košarkaška reprezentacija Srbije
Кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Србија Данас

Наредни сусрет наша селекција играће против Хрватске, а тај меч је на програму сутра од 16:30 часова.

Кошаркашка репрезентација Србије поразом је стартовала на турниру у француском граду Поу, изгубивши у првом колу од селекције Грчке резултатом 66:64 (13:12, 16:17, 18:20, 19:15). Ово је друга провера изабраника Александра Ђорђевића у оквиру припрема за учешће на првенству света у Шпанији. Српски кошаркаши претходно су наступили у Трсту, где су заузели друго место, иза домаћина Италије, а испред Канаде и Босне и Херцеговине.

После егала у првих 20 минута (29:29), слична игра је настављена и у трећем периоду. Два поена предности пред последњи део игре донео је Бјелица са линије за слободна бацања (49:47). У последњој четвртини веома расположени Бурусис је преокренуо резултат у корист своје екипе, али је Богдановић тројком из корнера поравнао на 60:60. У изузетно узбудљивом финишу, чинило се да ће меч ући у продужетке, али је Владимир Мицов на само 2.8 секунди пре краја при резултату 64:64 направио непотребан фаул, а Василијаидис је прецизним шутевима са линије пенала обезбедио тријумф својој селекцији од 66.64.

Наредну утакмицу на припремном турниру у Поу Србија игра сутра од 16:30 сати против Хрватске, а у последњем колу, у недељу од 20:30, састаје се са домаћином Француском.

Србија: Мицов, Мицић 2, Богдановић 11 (4ск), Бјелица 9 (7ск), Марковић 4 (8ск), Радуљица 7, Катић 3, Штимац 10, Симоновић 7 (3ск), Митровић 4, Бирчевић 7 (5ск), Јовић.

Грчка: Богрис, Бурусис 19 (4ск), Зизис 9, Василијадис 11, Папаниколау 9 (4ск), Слукас 2, Кајмакоглу 7, Јанковић 5, Вујукас, Манцарис 2, Атинау 2, Атентокумпо.

Пренос меча Србија-Грчка могли сте уживо да пратите на Srbijadanas.com:

4. четвртина - 15:19.

Соло продором Зизиса "Хелени" смањују на 53:51, да би у следећем нападу Бурусис поравнао на 53:53, после лошег напада изгубљене лопте Мицова на другој страни. Кризу у игри Србије поново користи Бурусис, овога пута далекометним хицем ван линије 6.75. То је био његов 17. поен за мини серију од 7:0, (53:56). Србија скоро четири минута без поена, а то је прекинуо Штимац поенима из рекета на асистенцију Бјелице. Богдановићева тројка као кап доноси резлтатски егал (60:60), али је незаустављиви Бурусис својим 19. поеном вратио предност Грцима. У наредном нападу Бјелица се премишљао како да упути ударац преко центара противника, а арбитри су одсудили грешку у корацима и прилика за ново вођство је пропала. Сумњива одлука судија после продора Богдановића, када је Кајмакоглу очигледно избацио лопту ван терена, али је лопта ипак припала Грчкој, која није успела да у наредном нападу поентира преко Зизиса. Ђорђевић тражи минут одмора на 28 секунди до краја. Богдановић је прошао по левој страни, међутим дочекао га је Бурусис и одличном блокадом успео да изнуди аут од бившег кошаркаша Партизана. Одлуком Ђорђевића, Марковић је преузео одговорност на себе и поентирао из веома тешке позиције (64:64), али је ипак после мале несмотрености Мицова, који је направио фаул на само четири секунде пре краја и тако практично поклонио победу Грцима, који су преко Василијалидиса остварили тријумф од 66:64.

3. четвртина - 20:18.

Веома расположени Симоновић је на старту трећег периода сјајном финтом избацио једног кошаркаша Грчке и ефектно закуцао за нову предност од 33:31. Потом је уследила серија Грка од 6:1 за нову предност од 37:34. У селекцији коју предводи Фокиос Катсиракис, првотимац Панатинаикоса Владимир Јанковић је одлично проигравао саиграче и поентирао за нови преокрет своје екипе (42:45). Поенима са линије за слободна бацања, Бјелица је поставио коначан резултат после 30 минута игре 49:47. Мали број поена, али селектор Ђорђевић сигурно може бити задовољан приказаном игром у одбрани.

2. четвртина - 17:16.

Бјелица и Бирчевић су најефикаснији у селекцији Србије са по седам поена у првих 20 минута.

Васа Мићић је прву предност Србији донео после сјајне "крађе" и одличног поготка под притиском Бурусиса 14:13. Веома непрецизне обе екипе ван линије 6.75 (2/7 Србија, 1/8 Грчка), али је све то променио Немања Бјелица поготком из скок шута (19:20). Грци поново после наше тројке узвраћају на исти начин, 19:23. Сјајна одбрана и одлично полагање Бирчевића доносе ново вођство нашој селекцији 24:23. Услед прекида снимка на РТС-у нисмо били у могућности да испратимо остатак другог дела игре, који је завршен нерешено 29:29.

1. четвртина - 12:13.

Ђорђевић је на паркет извео стартних пет: Марковић, Богдановић, Бјелица, Бирчевић и Штимац. После три минута игре селекција Србије је постигла прве поене преко Бјелице (2:5). Расположени Зизис је натерао Ђорђевића да затражи тајм-аут при резултату 5:13, а од тог момента "Орлови" су направили серију 7:0, највише захваљујући Луки Митровићу и тако стигли на само поен заостатка, 12:13. Са тим резултатом се отишло на први одмор.