ПО: Симоновић и Богдановић пресудили Хрватима у стилу селектора Ђорђевића

09.08.2014. 17:23 19:46
Н. Р.
Marko Simonović
Марко Симоновић / Извор: МН Press

"Орлови" стигли до увек драге победе над комшијама тројкама бивших играча Црвене звезде и Партизана.

Прва победа Србије на турниру у Поу и то слатка! Изабраници Александра Ђорђевића савладали су Хрватску резултатом 84:83 (16:9, 18:20, 18:22, 21:22, 11:10) после продужетка. Јунаци тријумфа били су сјајни Марко Симоновић са 24 поена (тројке 5/6) и Богдан Богдановић, који је као некада селектор, тројком задао болан ударац комшијама у финишу меча.

"Орлови" су имали два пута девет поена предности током првог полувремена, али је Хрватска заиграла боље у наставку утакмице. Изабарници Јасмина Репеше су предвођени Луком Жорићем и Дамјаном Рудежом (три тројке у низу) стекли плус осам, 68:60, три минута пре краја.

СРБИЈА: Богдановић 8 (2/4 за три), Бјелица 15, Марковић 3, Радуљица 13 (5 ск), Митровић 4, Мицић 4, Калинић 2, Катић, Штимац 1, Симоновић 24 (5/6 за три), Бирчевић 5, Јовић 5.

ХРВАТСКА: Андрић 7, Богдановић 19 (5/8 за три), Шарић 2, Рудеж 11 (3/5 за три) , Лафајет 10, Стипчевић, Симон 11, Маркота 5, Жорић 13, Билан, Хезоња 5, Бабић.

Чинило се да је Србија изгубила шансу за прву победу на турниру, али онда су Мирослав Радуљица и Марко Симоновић преузели ствар у своје руке. Србија је повела са 70:68 после поена Симоновића (два плус један), али онда је Американац са хрватским пасошем Оливер Лафајет убацио пет поена з аредом, 70:73.

Ни то није био крај, Симоновић је погодио тројку о таблу, а Бјелица је изблокирао последњи напад Хрвата - продужетак, 73:73.

У додатних пет минута "шаховничари" су повели са 82:78 после тројке Бојана Богдановића, али је истом мером, из корнера, узвратио Симоновић, 82:81.

Stefan Marković na meču sa Grčkom
Стефан Марковић на мечу са Грчком / Извор: МН Press

Крунослав Симон је погодио само једно слободно бацање, (81:83), а на шест секунди пре краја Богдан Богдановић је погодио преко руке тројку за победу, 84:83. У последњем нападу Хрвата, Бојан Богдановић је промашио тројку.

Србију у недељу очекује дуел са домаћином турнира Француском (20:30).