ПОЧЕО ТОП 16: Одиграна прва утакмица у Звездиној групи! (ВИДЕО)

29.12.2015. 22:49
Nemanja Nedović, košarkaš Unikahe
Немања Недовић, кошаркаш Уникахе / Извор: Профимедиа

Црвено-бели у среду играју свој први меч - у Истанбулу их чека Ефес!

Кошаркаши Уникахе су на старту Топ 16 фазе Евролиге на свом терену савладали Дарушафаку. Шпански тим је славио резултатом 70:62 иако су Турци на полувремену водили 29:32. Ово је био први меч у новонасталој групи "Е" где наступа и београдска Црвена звезда која сутра гостује турском Ефесу у Истанбулу.

Један од твораца преокрета у екипи из Валенсије био је Миндаугас Кузминскас са 15 поена, а исто толико је код поражених постигао бивши центар Партизана Семих Ерден. Међутим, најистакнутији на мечу је био Едвин Џексон са неколико ефектних потеза које вам преносимо. Постигао је 20 поена и био најефикаснији на мечу.

Српски бек Немања Недовић није имао запаженији учинак на овом мечу. Играо је нешто више од 15 минута, постигао три поена (једна тројка), имао је три асистенције, два скока и по једну изгубљену и украдену лопту.

У противничком табору наступа још један Србин, Милко Бјелица. Ни он није блистао, а играо је скоро 22 минута, такође је дао три поена (такође једна тројка). Уз то је дописао и три скока, две асистенције и две украдене лопте.

Сутра поред Звезде и Ефеса играју и:

Среда

Цедевита - Локомотива Кубан (19)

Фенербахче - Панатинаикос (20)

Анадолу Ефес - Црвена звезда (18)

Резултате, снимке и статистику са данашњих утакмица из групе "Ф" погледајте на ОВОМ линку (Тео је имао шут за продужетак, а Олимпијакос је прегазио Барселону).