27.05.2016. 22:41
Markus Rašford
Маркус Рашфорд / Извор: Реутерс

Бајковит почетак репрезентативне каријере.

Нападач Манчестер јунајтеда Маркус Рашфорд (18 година 208 дана) постао је најмлађи стрелац дебитант у репрезентацији Енглеске. Рашфорд је постигао први гол за „Горди Албион“ у тријумфу над Аустралијом резултатом 2:1 у пријатељској утакмици одиграној у Сандерленду.

Рашфорд је постигао гол већ у трећем минуту и срушио рекрод Томија Лотона постављен далеке 1938. године. Други гол за домаћина дао је Вејн Руни у 55. минуту, док је Аустралија ублажила пораз аутоголом Ерика Дајера у 75. минуту.

Рашфорд је тако заокружио сезону из снова у којој је постизао голове и на дебитантском мечу у Премијер лиги против Арсенала, као и на првој утакмици Лиги Европе против Мидтјиланда.

У наставку вести погледајте поносну реакцију Рашфордовог саиграча Вејна Рунија у тренутку када је клупски саиграч погодио мрежу „озија“.

МУРИЊО НА ИНСТАГРАМУ: Погледајте коју је фотку прво ставио и кога само ОН прати (ФОТО)